Co robić, gdy potrzebny ci dobry lek na nerwy?

Zdenerwowana kobieta - zdjęcie partnera

Zdenerwowanie to naturalna reakcja na trudne wydarzenia. Jednak gdy jest paraliżujące, trzeba znaleźć sposób na jego zmniejszenie. Istnieje wiele metod na uspokojenie umysłu. Przekonaj się, która zadziała u ciebie.

Skup się na teraźniejszości

Staraj się nie denerwować przeszłością. To co się stało już się nie odstanie. Nie wybiegaj także w przyszłość. Pamiętaj o istnieniu samospełniających się przepowiedni. Jeśli skoncentrujesz się na tym, że jutro zepsujesz ważną przemowę, następnego dnia możesz naprawdę ją zepsuć.

Zaakceptuj niepewność

Uświadom sobie, że są rzeczy, których nie możesz przewidzieć. To niepewność sprawia, że ​​warto żyć. Jeśli denerwujesz się właśnie z powodu niepewności, świadomie stawiaj ją w pozytywnym świetle – staraj się cieszyć niespodziankami, które mogą cię spotkać.

Stawiaj się w nerwowych sytuacjach

W życiu nie zdołasz ominąć wszystkich stresujących wydarzeń. Dlatego konfrontuj się z nerwowymi sytuacjami. Jeśli masz stracha przed wystąpieniami publicznymi, ćwicz je na małych scenach w małym gronie. Poproś bliskich, aby byli twoją publicznością. Praktyka czyni mistrza!

Śmiej się

Onieśmiela cię szef? Wypróbuj starą sztuczkę i wyobraź go sobie w śmiesznej sytuacji, np. w bieliźnie. Działa, prawda? Nie zapominaj też, że szef jest tylko człowiekiem i on także czasem staje przed trudnymi zadaniami i czuje się zdenerwowany.

Zrozum źródło swojej nerwowości

Jeśli denerwujesz się rzeczami, na które nie masz wpływu, naucz się je odpuszczać. Natomiast w przypadku, kiedy problem jest rzeczywisty, podejmij odpowiednie działania (np. gdy obawiasz się, że nie zapłacisz czynszu na czas, poproś o przedłużenie terminu).

Naucz się uspokajać

Ćwiczenia uspokajające to kolejny dobry lek na nerwy. Na czym polegają? Możesz głęboko oddychać, powtarzać mantrę, słuchać kojącej muzyki, przenosić się w wyobraźni do swojego szczęśliwego miejsca lub wizualizować sukces.

Zadbaj o dobry sen i zdrowy jadłospis

Sposób odżywania i sen wpływają nie tylko na twój ogólny stan zdrowia, ale mogą też oddziaływać na poziom stresu i skłonność do denerwowania się. Dlatego staraj się spać 8 godzin na dobę oraz unikać tłustych i słodkich pokarmów. Do picia wybieraj wodę, która koi nerwy.

Kiedy do lekarza?

Jak już wspomnieliśmy, zdenerwowanie przed ważnymi wyzwaniami życiowymi jest całkiem normalne. Jeżeli jednak stale się denerwujesz i nie wiesz dlaczego, a twoja nerwowość przeszkadza ci w codziennych czynnościach, zgłoś się do specjalisty.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-uspokajajacy/

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania