Czy związek znajdujący się w czerwonym winie może wyleczyć trądzik?

winogrona, by By Suat Eman /  www.freedigitalphotos.net

Nowe badanie opublikowane na łamach czasopisma Dermatology and Therapy donosi, że związek pochodzący z czerwonych winogron i znajdujący się w czerwonym winie - resweratrol - może być skuteczną metodą leczenia trądziku, szczególnie w połączeniu z istniejącymi lekami na tę przypadłość.

Trądzik dotyka 40-50 milionów Amerykanów oraz dotyka około 85% z nas na pewnym etapie życia. Stan charakteryzuje się występowaniem pryszczy, zablokowanych porów i/lub cyst, które mogą pojawiać się na skórze twarzy, szyi, klatki piersiowej, pleców, barków oraz ramion.

Wysypka może być spowodowana nadprodukcją oleju w skórze, zablokowaniem mieszków włosowych z których olej jest uwalniany oraz wzrostem bakterii zwanych Propionibacterium acnes w mieszkach włosowych.

Istnieją leki, które pomagają w leczeniu trądziku, takie jak nadtlenek benzoilu - utleniacz wytwarzający wolne rodniki, które zabijają bakterie P. acnes.

Jednak naukowcy z ostatniego badania - włączając pierwszą autorkę dr Emma Taylor z wydziału dermatologii w David Geffen School of Medicine, University of California w Los Angeles - pamiętali, że lek ten może czasem powodować podrażnienia skóry, takie jak zaczerwienienie, swędzenie i łuszczenie skóry.

Wcześniejsze badania wykazały, że resweratrol - antyoksydant naturalnie występujący w czerwonych winogronach, który zapobiega tworzeniu się wolnych rodników - może być skuteczny na trądzik, ale mechanizmy kryjące się za tym były niejasne. Dr Taylor i koledzy zbadali tę zależność.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania