Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

Aparat ortodontyczny na sztucznej szczęce - zdjęcie partnera

Marzysz o prostych zębach? W takim przypadku pomoże ortodonta. Z jakim czasem leczenia ortodontycznego trzeba się jednak liczyć?

Nie każdy z nas posiada naturalnie piękny uśmiech. Możemy jednak pomóc naturze i udać się do specjalisty, który zęby wyleczy, wybieli, a także wyprostuje. Aktualnie z usług ortodontów korzysta coraz więcej osób. Na prostowanie zębów decydują się nie tylko rodzice dzieci i młodzieży, ale również osoby dorosłe, którym zależy na uzyskaniu estetyki uśmiechu.

Leczenie ortodontyczne wymaga czasu

Aby uzyskać optymalne rezultaty leczenia ortodontycznego, konieczna jest cierpliwość. Wynika to z faktu, że zęby powoli zmieniają swoje położenie, a zbyt szybkie zmiany mogą zwiększyć ryzyko nawrotu wady. Średnio leczenie z użyciem aparatów ortodontycznych trwa około 2 lat. Może jednak zdarzyć się, że zamknie się ono w 1,5 roku czy też wydłuży się nawet do 3 lat. Wynika to z indywidualnej wady pacjenta, a także powiązane jest z typem stosowanego aparatu ortodontycznego. Najlepiej zatem udać się do specjalisty takiego jak ortodonta Bytom czy też w innym mieście, który będzie mógł podczas konsultacji zbadać zgryz pacjenta i opracować orientacyjny plan leczenia. Właśnie wtedy będziemy mogli dowiedzieć się też, ile wyniesie leczenie ortodontyczne. Warto jednak wskazać, że może ono skrócić się lub wydłużyć w zależności od jego rezultatów.

Chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem? Wybierz dobry gabinet ortodontyczny

Aktualnie usługi ortodontyczne oferuje wiele gabinetów działających na terenie całego kraju. Gdy nie posiadamy rekomendacji, w takim przypadku warto zdecydować się na znalezienie dobrego ortodonty on-line. To nie takie trudne! Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „ortodonta Bytom” natychmiast możemy przekonać się, że w tej właśnie lokalizacji działa wiele gabinetów. Następnie warto zapoznać się z opiniami na ich temat, aby znaleźć dla siebie takiego ortodontę, który będzie mógł zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Na stronach WWW gabinetów ortodontycznych możemy uzyskać informacje o stosowanych w nich typach aparatów, a także przykładowe cenniki aparatów oraz wizyt kontrolnych.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania