Czy krzywy zgryz może być przyczyną migreny?

Stomatolog - zdjęcie partnera

Krzywe zęby stanowią nie tylko poważny problem estetyczny, ale i zdrowotny. Nieprawidłowe ułożenie zębów może być przyczyną próchnicy, szumów usznych, dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych, nawracających bóli głowy, a nawet bólu pleców czy barków. Problemy ze zgryzem warto skonsultować z lekarzem specjalistą takim jak ortodonta lub dentysta. Wałbrzych leży niewiele ponad 20 km od specjalistycznego centrum medycznego nClinic w Świdnicy, który oferuje wysokiej jakości opiekę dentystyczną oraz nowoczesne metody leczenia wad zgryzu.

Krzywy zgryz – przyczyny powstawania

Nasze zęby ułożone są na łuku zębowym. Dzięki temu stykają się ze sobą i wzajemnie podtrzymują. W przypadku, gdy z jakiegoś powodu tracimy jeden lub więcej zębów, pozostałe próbują w naturalny sposób uzupełnić powstałą lukę. W związku z tym zaczynają się wychylać, przekrzywiać, aż w końcu dochodzi do deformacji zgryzu. Czasami, za krzywy zgryz odpowiadają czynniki genetyczne lub zewnętrzne (np. intensywne ssanie kciuka w dzieciństwie). Bez względu jednak na przyczynę, należy pamiętać, że nieleczone problemy uzębienia, mogą prowadzić do wielu poważnych schorzeń.

Krzywy zgryz – aspekty psychologiczne

Zęby, które są nieprawidłowo ułożone, powodują problemy z higieną jamy ustnej. Niektóre, trudno dostępne miejsca ciężko jest dobrze wyczyścić. To może powodować próchnicę, nieprzyjemny zapach z ust oraz choroby dziąseł. Dodatkowo krzywy zgryz powodowany ubytkami w uzębieniu bardzo często odbija się na naszych rysach twarzy. Buzia staje się pociągła, zapadają się policzki, a także opadają kąciki ust. Przez to wyglądamy na przygnębionych i niesympatycznych. Zazwyczaj także, osoby mające problemy z zębami przestają się uśmiechać lub robią to w sposób nienaturalny. To wszystko powoduje między innymi problemy z samoakceptacją. Młodzież w wieku szkolnym, która boryka się z chorobami uzębienia, niejednokrotnie unika kontaktu z rówieśnikami, bojąc się różnegorodzaju nieprzyjemności. Do tego dochodzą objawy fizyczne takie jak bóle głowy i szumy uszne, co skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Wynikiem tych wszystkich objawów może być obniżony nastrój, a nawet depresja. W centrum medycznym w Świdnicy lekarze oferują kompleksową pomoc, włączając w to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i ortodoncji. W pierwszym etapie leczenie niezbędna jest konsultacja u specjalisty, jakim jest stomatolog. Wałbrzych i jego mieszkańcy mają możliwość skorzystania z usług renomowanego gabinetu nClinic, do którego mogą dojechać w niecałe 30 minut.

Leczenie uzębienia u dzieci. Stomatolog – Wałbrzych i okolice

Źródło: Dentysta i Ortodonta - Świdnica | nClinic

Źródło: Dentysta i Ortodonta - Świdnica | nClinic

Wiele – nawet dorosłych osób – odczuwa strach przed konsultacją w gabinecie dentystycznym. W większości przypadków jest to podyktowane nieprzyjemnymi wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy to leczenie bywało bolesne i czasochłonne. Dzisiaj, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, możliwości przeprowadzania zabiegów z użyciem mikroskopu, komfortowo wyposażonych placówek oraz profesjonalnego i przede wszystkim empatycznego podejścia do Pacjenta, wizyta u dentysty nie jest niczym strasznym. W nClinic lekarze charakteryzują się doskonałym podejściem do osób w każdym wieku, w tym także maluchów. To sprawia, że najmłodsi Pacjenci nie boją się wizyt, a dodatkowo uczą się prawidłowego dbania o uzębienie i dobrych nawyków higienicznych. Warto, już od pierwszych lat życia, przyzwyczajać dziecko, do regularnych wizyt u lekarza, jakim jest ortodonta czy dentysta. Wałbrzych, Jelenia Góra czy Jawor od nClinic dzieli zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Dzięki temu nie tylko mieszkańcy Świdnicy, ale także okolic mogą poddać się leczeniu w profesjonalnym i nowocześnie wyposażonym Centrum Medyczynym nClinic.

Znajdziesz nas pod adresem: pl. Grunwaldzki 3/02, 58-100 Świdnica lub na naszej stronie: nClinic.pl

Źródło: Dentysta i Ortodonta - Świdnica | nClinic

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania