Jak znaleźć skuteczne preparaty na łuszczycę?

Twarz kobiety łuszczyca - zdjęcie partnera

Współczesna farmakologia poczyniła wiele starań, aby pacjent miał do wyboru wysoce skuteczne leki na łuszczycę, które pomagają przeciwdziałać zaostrzeniom i powikłaniom. Ponieważ przebieg choroby jest zawsze indywidualny i objawia się u każdej osoby na swój sposób, leczenie zależy również od konkretnego przypadku.

Złożony patogenetyczny mechanizm rozwoju łuszczycy prowadzi do zmian morfologicznych i funkcjonalnych w całym organizmie, dlatego w leczeniu stosuje się leki z różnych grup farmakologicznych. Zastosowane środki do terapii zewnętrznej, do wstrzykiwań i leki do podawania doustnego. Charakter terapii uzależniony jest od wielkości zmian chorobowych na ciele, stopnia zaawansowania procesu patologicznego oraz indywidualnych cech danej osoby.

Jak znaleźć skuteczne preparaty na łuszczycę?

Wszystkie preparaty na łuszczycę dzielą się na dwie kategorie: niehormonalne i kortykosteroidy. Hormony GCS, które są produkowane przez korę nadnerczy, kontrolują dystrybucję i różnicowanie komórek naskórka. Na skórze dotkniętej łuszczycą procesy podziału komórek ulegają przyspieszeniu, dlatego ogniska patologiczne szybko się zwiększają. Niewłaściwe różnicowanie tkanek prowadzi do masywnego łuszczenia się i powstawania blaszek. Syntetyczne kortykosteroidy są przeciwko objawom zapalenia.

Jednak ich działanie również szybko znika: natychmiast po zaprzestaniu przyjmowania pojawiają się nowe wysypki. Kortykosteroidy występują w różnych formach: tabletki, kapsułki, maści, kremy, ampułki do wstrzykiwań. Preparaty na łuszczycę niehormonalne dają trwałe rezultaty, ale chorzy muszą stosować je przez całe życie, aby utrzymać remisję. Takie środki wzmacniają układ odpornościowy, przyspieszają procesy regeneracji i normalizują stan skóry.

Inne skuteczne preparaty na łuszczycę

Preparaty na bazie pirytionu cynku to skuteczne preparaty na łuszczycę zawierające aktywny cynk. Są główną metodą w leczeniu miejscowym choroby, jego niedobór prowadzi do znacznej degradacji naskórka. Taka sytuacja występuje w łuszczycy, gdy proces odnowy komórek przebiega patologicznie szybko. Dlatego preparaty zawierające cynk są skuteczne w gojeniu płytki skórnej i pomagają przywrócić skórze funkcję barierową. Ponadto zwraca się uwagę, że te preparaty zmniejsza swędzenie oraz działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Środki nawilżające to również skuteczne preparaty na łuszczycę, należą do tej grupy maści pomagające w przypadku suchej skóry, która może być zarówno następstwem choroby, jak i skutkiem stosowania innych farmaceutyków oraz procedur medycznych. Zamiast specjalnych środków nawilżających chorzy często stosują kremy dla dzieci i naturalne oleje roślinne.

Jak znaleźć skuteczne naturalne preparaty na łuszczycę?

Fitopreparaty na łuszczycę to napary ze składników roślin leczniczych (tatarak bagienny, jeżyna jaskrowa, glistnik, oman itp.), które są stosowane, jako balsamy lub stosowane do smarowania skóry. Substancje biologicznie czynne zawarte w surowcach roślinnych działają przeciwzapalnie. Z reguły są dobrze tolerowane, ale ich skuteczność w każdym przypadku jest indywidualna. Witaminowe maści i kremy na bazie pochodnych witaminy D3, retinoidy zaliczają się do skutecznych preparatów na łuszczycę.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Luszczyca-351.html

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania