"Kociarze" vs "psiarze"

kot i pies / http://www.free-slodkie-pies-kot-zwierzaki.img-download.com/

Badanie przedstawione w trakcie dorocznego spotkania amerykańskiego Stowarzyszenia Nauk Psychologicznych potwierdza, że tzw. psiarze i kociarze charakteryzują się odmiennymi typami osobowości.

Badacze z Carroll University w Waukesha uważają, że miłośnicy psów są bardziej żywotni- bardziej przystępni, komunikatywni i energiczni, oprócz tego przestrzegają wyznaczonych zasad. Natomiast osoby deklarujące zamiłowanie do kotów bywają bardziej introwertyczne, posiadają szersze horyzonty i są delikatniejsze niż zwolennicy psów. Tzw. kociarze wolą także dostosowywać się do okoliczności niż działać według reguł.

Psycholog Denise Guastello uważa, że różnice te mogą wynikać częściowo ze środowisk, jakie preferują przedstawiciele tych grup. Psychlog tłumaczy, że różnica polega na tym, że człowiek wyprowadzając psa rozmawia z ludźmi, chce być na zewnątrz. W odróżnieniu od tego typu człowieka, introwertyk, wrażliwy i cichy woli pozostać w domu, czytać książkę, a kot nie wymaga tego, aby wyprowadzać go na spacer.

W badaniu uczestniczyło 600 studentów, z których 60% identyfikowało siebie jako "psiarzy", 11% jako "kociarzy", a pozostali uważali się za miłośników zarówno kotów i psów.

Psycholog przypuszcza, że ludzie mogą wybierać zwierzęta na podstawie rysów własnej osobowości.

Inne badania dawały podobne rezultaty.

Źródła: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania