Komar-szczepionka?!

komar.jpg

Naukowcy z Tulane University i indyjskiej firmy Gennova Biopharmaceuticals, pracujący w ramach założonego przez Fundację Gatesów programu PATH Malaria Vaccine Initiative (MVI) dokonali opracowania nowatorskiego sposobu dostarczenia szczepionki przeciwko malarii.

Uczeni przetestowali szczepionkę, która zostaje uruchamiana w organizmie przez ugryzienie komara. Gdy insekt ugryzie wcześniej zaszczepioną osobę, w ciele ludzkim aktywuje się odpowiedź immunologiczna w której wyniki dochodzi do ataku na owada. Organizm produkuje przeciwciała które za cel biorą proteinę, potrzebną zarodźcom malarycznym do rozmnażania się. Dzięki takiej odpowiedzi nie dochodzi do zarażenia ugryzionej osoby, a komar zostaje pozbawiony zdolności do zakażania innych osób. Działanie szczepionki jest oparte na wykorzystaniu białka Pfs48/45, będącym białkiem bardzo trudnym do uzyskania w wyniku sztucznej syntezy. Dzięki programowi możliwa jest współpraca naukowców z pracownikami Gennovy, co pozwala na produkcję proteiny o odpowiedniej jakości i opracowaniu różnych formuł szczepionki a to jest pozwoli na przetestowanie odpowiedniej szczepionki i wygenerowanie odpowiedniej odpowiedzi immunologicznej i wybranie tej która to szczepionka ale najmocniejsze wyniki.

Dyrektor MVI jest zdania iż jego program na swoje zainteresowanie stawia sobie rozwój szczepionek blokujących rozprzestrzenianie się malarii i ma nadzieję na to iż dzięki temu możliwe stanie się osiągnięcie 2 długoterminowych celów – opracowania i wprowadzenia do obiegu szczepionek do roku 2025 które będą miały 80% skuteczności i uda się w końcu ostatecznie wyeliminować malarię.

Źródło: medigo.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania