Notatki ręczne = lepsze wyniki w nauce?

Boy with laptop - freerangestock.com

W piśmie Computers & Education opublikowano wyniki badań, które pokazały, że komputerowe notatki wpływają na pogorszenie się wyników w nauce.

Pierwszy eksperyment polegał na tym, że wszystkich uczestników poproszono o sporządzanie notatek na laptopach, przy czym połowa z nich miała wykonywać kilka dodatkowych zadań niezwiązanych z tematem wykładu.

Następny eksperyment wyglądał podobnie, połowa studentów również wykonywała dodatkowe zadania, lecz tym razem, studentów podzielono na dwie grupy. Jedna grupa wykonywała notatki z wykładu na papierze, natomiast druga sporządzała je na laptopach.

Następnie za pomocą testów sprawdzano ilość wiadomości zapamiętanych z wykładu.

Wyniki pokazały, że uczestnicy zajmujący się słuchaniem, notowaniem wykładu oraz dodatkowymi zadaniami, osiągnęli najgorsze wyniki w teście oraz, że już sama obecność studentów robiących notatki na laptopach rozpraszała tych, co wykonywali notatki ręcznie.

Wszystko wskazuje na to, że studenci, którym zależy na dobrych stopniach, powinni się pomyśleć zanim zrezygnują z tradycyjnej metody sporządzania notatek z wykładów, a papier i długopis zamienią na klawiaturę laptopa.

Źródło:tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania