Nowa metoda walki z AIDS

aids_hiv, jscreationzs, www.freedigitalphotos.net

Naukowcy od zawsze próbują znaleść sposób na wyleczenie AIDS lub chodziaż ograniczyć jego działanie. Okazuje się, użycie specjalnej kombinacji przeciwciał może pomóc utrzymać wirusa HIV w ryzach i nie dać mu działać przez dłuższy czas. Artykuł mówiący o nowym odkryciu naukowców można znaleźć na łamach strony Rockefeller University.

Wirus HIV jest bardzo groźnym i wciąż mutującym wirusem. Leczenie osoby zarażonej nim przy wykorzystaniu pięciu, pochodzących z układu odpornościowego człowieka białek (białka neutralizujące) daje możliwość wstrzymania powielania się wirusa przez okres nawet do 60 dni od zakończeniu terapii.

Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, które stosując teraźniejsze metody leczenia zmuszone są do przyjmowania dużych ilości leków - i to każdego dnia. W dodatku istnieje spore ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych efektów ubocznych lub uodpornienia się na przyjmowany lek.

W przyszłości ludzie zarażeni wirusem mogliby korzystać z leków tylko na samym początku leczenia, aby szybko nad nim zapanować. Później wystarczałoby gdyby raz na dwa lub trzy miesiące przyjmowali dawkę przeciwciał regulujących działanie wirusa.

Źródło: PAP

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania