Terapia przeciwciałami przeciwko wirusowi HIV wygląda obiecująco

 aids-hiv, jscreationzs / www.freedigitalphotos.net

Nowe badanie skupiające się na skutkach nowego leczenia z zastosowaniem przeciwciał sugeruje, że terapia ta może oferować długoterminowe rozwiązanie dla zwalczania HIV.

Nie ma wątpliwości, że terapia antyretrowirusowa (ang.antiretroviral therapy, ART) dla HIV przekształciła to, co było wyrokiem śmierci na przewlekłą chorobę, pozwalając osobom zakażonym wirusem na życie kilkadziesiąt lat dłużej.

Ale ART posiada także swoje wady, nie tylko pod względem fizycznych skutków ubocznych, takich jak zmniejszona gęstość kości i problemy z nerkami, ale także w tym, iż zakończenie leczenia lub po prostu brak kilku dawek powoduje nawrót wirusa - leki nie eliminują wirusa, zwalniają postęp zakażenia, dlatego raz rozpoczęte leczenie powinno być kontynuowane przez całe życie.

Nowe badanie, opublikowane w czasopiśmie Science, dotyczy innego i potencjalnie lepszego podejścia do leczenia, w postaci trwałej immunoterapii, która pobudza układ odpornościowy osoby zakażonej do wytworzenia przeciwciał przeciwko wirusowi HIV w celu usunięcia go z organizmu.

Dr Till Schoofs, jeden z pierwszych autorów badania, badacz w dziedzinie immunologii molekularnej na Uniwersytecie Rockefellera w Nowym Jorku, mówi:
"To badanie dostarcza dowodów na to, że pojedyncza dawka przeciwciała stymuluje odpowiedź immunologiczną u pacjentów, umożliwiając im wytwarzanie nowych lub ulepszonych przeciwciał przeciwko wirusowi"

W ubiegłym roku, zespół odnotował, że ta sama terapia, oparta o cząsteczkę o nazwie 3BNC117, może znacznie zredukować ilość wirusa obecnego we krwi pacjenta.

Źródło: MNT

Here you will find my

Here you will find my webpage http://ladies-night.co.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania