Rewolucyjne soczewki - noszone w nocy korygują wzrok na cały dzień.

Eyes - Paul Robinson - freerangestock.com

Nie tylko okulary i soczewki noszone w ciągu dnia poprawiają widzenie. Specjalne twarde soczewki zakładane na noc również mogą korygować krótkowzroczność.

Metoda ta, zwana inaczej ortokorekcją, czyli niechirurgiczną korekcją niewielkiego astygmatyzmu i krótkowzroczności, została zaprezentowana na konferencji prasowej w Warszawie.
Soczewki podczas snu uciskają delikatnie rogówkę oka, zmieniając przy tym jej przednią krzywiznę. Pacjent dzięki temu w ciągu dnia widzi, bez konieczności zakładania okularów, czy też tradycyjnych soczewek – tłumaczy Piotr Toczołowski.

Soczewki ortokorekcyjne zakłada się do snu a zdejmuje po przebudzeniu. Efekt utrzymuje się od 16 do 40 godzin. W odróżnieniu od soczewek miękkich, zdecydowanie lepiej przepuszczają tlen. Można je stosować od 10 roku życia z wadą wzroku nie większą niż -5 dioptrii i astygmatyzmem 1,5 dioptrii. Badania przeprowadzone w USA pokazują, że w niektórych przypadkach soczewki ortokorekcyjne mogą zahamować rozwój wady wzroku u dziecka.

Koszt takich soczewek to 1000 zł za jedno oko a wymiana powinna nastąpić po 2 latach.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Chce napisać,że od

Chce napisać,że od półtora roku stosuje takie soczewki i jestem zachwycona efektami. Już nie muszę się martwić o to gdzie zostawiam okulary i uważać na to co robię:) Mogę się czasem zapomnieć i powygłupiać się z moimi siostrzeńcami:) Polecam baaaaardzo:) A w centrum Nowego Wzroku są naprawdę mili ludzie i z cierpliwością odpowiedzą na wasze pytania:)

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania