Okulary korekcyjne - jak dobrać kształt oprawki?

Okulary - zdjęcie partnera

Dobrze dobrane okulary korekcyjne nie tylko poprawiają ostrość widzenia, ale i wygląd. Dzięki nim można ukryć niedoskonałości urody, korygując proporcje twarzy i dodając młodzieńczego uroku lub poważniejszej prezencji, ważnej dla osób zajmujących wysokie stanowiska. Sprawdź, jak dobrać okulary do kształtu twarzy.

1. Okulary korekcyjne a kształty twarzy

2. Praktyczne porady dla okularników

Każdy człowiek dobrze wygląda w innym rodzaju okularów, dlatego wybór oprawek do okularów korekcyjnych może być początkowo trudny. Po latach łatwiej jest zdecydować, które okulary korekcyjne dodają uroku, a które go odbierają. Poznaj zasady, dzięki którym wybór pierwszych oprawek będzie dla ciebie prostszy.

Okulary korekcyjne a kształty twarzy

Aby dobrać prawidłowo okulary korekcyjne, powinno się określić, jaki kształt twarzy się posiada. W tym celu dobrze jest odrysować szminką na lustrze swoją twarz, wcześniej upinając włosy i zaczesując je gładko do tyłu. Jeśli posiada się okrągłą buzię, okulary korekcyjne powinny ją wyszczuplić i wydłużyć. Warto zwrócić uwagę na okulary w twoje soczewki, które mają kanciasto-prostokątny kształt, są kwadratowe i zwężają się ku dołowi. Dodatkowo pucołowate policzki wyszczuplają oprawki z lekko zadartymi bokami, tzw. kocie oprawki. Buzia trójkątna zwęża się ku dołowi, dlatego oprawki powinny odwracać uwagę od zbyt szerokiego czoła. Idealne są dla niej okulary korekcyjne owalne i okrągłe, a także pozbawione oprawek.

Twarz kwadratowa jest dość kanciasta i ma wyraziste rysy, które powinno się łagodzić za pomocą oprawek lekko zaokrąglonych. Polecane są okulary korekcyjne z ciemnymi ramkami u góry i jaśniejszymi na dole. Podłużna buzia potrzebuje natomiast lekkiego poszerzenia i skrócenia, dlatego najlepiej prezentuje się w okrągłych oprawkach. Owalny kształt twarzy wygląda natomiast dobrze w dowolnym typie okularów, dlatego o tym, jakie wybrać oprawki można zdecydować na podstawie własnych preferencji.

Praktyczne porady dla okularników

Przy wyborze oprawek powinno się pamiętać, że jednoznaczne określenie, jakie najlepsze okulary korekcyjne są dostępne na rynku, jest niemożliwe. Do wyboru ma się setki rodzajów oprawek i szkieł. Zanim zamówi się parę dla siebie warto zapoznać się z atestami i rodzajami filtrów w szkłach, a także zapamiętać, że im drobniejsza i szczuplejsza buzia, tym mniejsze powinny być oprawki. Idealnie dobrane okulary mieszczą się między łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi. Jeśli chodzi o kolory, zimne odcienie skóry dobrze wyglądają w chłodnych kolorach oprawek, natomiast ciepłe w oprawkach złotych, miedzianych, pomarańczowych lub brązowych.

twoje soczewki okulary korekcyjne

Artykuł zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze