Plastry nikotynowe lekiem na schizofrenie

palenie_d.jpg

Plastry nikotynowe od dawna pomagają zwalczać nałóg jakim jest palenie papierosów. Działają skutecznie i wiele osób dzięki nim pożegnało się z papierosem raz na zawsze. Okazuje się, że ten użyteczny wynalazek znajduje swoje zastosowanie także w zupełnie innej dziedzinie. W leczeniu schizofrenii.

European Journal of Psychiatry donosi, że plastry zmniejszają w znacznym stopniu poziom pobudzenia u schizofreników. Są to wnioski z badań, które przeprowadzone zostały przez zespół naukowców z University of Colorado School of Medicine. Celem badania było sprawdzenie czy plastry są w stanie obniżyć nadpobudliwość u chorych rzucających palenie zaraz po leczeniu zamkniętym.

W eksperymencie wzięło udział 40 palaczy cierpiących na schizofrenię. Podzielono ich na dwie grupy. Pierwsza z nich dostała nikotynową terapię zastępczą, drugiej podano placebo. Po za tym dostawali oni swoje dotychczasowe lekarstwa. W ciągu doby badani uspokoili się w pewnym stopniu, większość z nich pochodziła jednak z grupy leczonej plastrem nikotynowym.

Jest to oczywiście tylko eksperyment mający na celu zbliżenie się do poznania sposobu działania mózgu osób chorych. Niezbędne jest stosowanie dotychczasowych sprawdzonych metod i terapii.

Źródło: PAP

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania