Polska: chirurgia plastyczna coraz mniej przerażająca

we_dwoje_1_13225.jpg

Badania Centrum Chirurgii Plastycznej IQ Medica, mówią iż coraz więcej polskich kobiet zaczyna korzystać z sukcesów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Każda z nas chce wyglądać jak 20-latka w każdym momencie naszego życia i cieszyć się ciągle tym samym pięknem które jeżeli jest w dobrym stanie może nas również dobrze nastroić i wprawiać w pozytywne myślenie. Operacje plastyczne już nie przerażają jak kiedyś i przestają być tematem tabu. Cieszą się coraz większym powodzeniem zwłaszcza wśród kobiet niezależnych.

We wrześniu tego roku IQ Medica przeprowadziła testy, które dotyczyły segmentacji rynku i motywacji kobiet w zakresie korzystania przez kobiety z usług medycyny plastycznej. Były to pierwsze tego typu badania w naszym kraju, mające charakter pogłębionych wywiadów indywidualnych jak i badań ilościowych. Do badania zostały zaproszone kobiety oraz mężczyźni, którzy były zainteresowani tego rodzaju zabiegami oraz klienci już po tego typu inwazyjnych zabiegach. Wyniki wykazują iż większość kobiet – 60% - które decydują się na operację plastyczną, są kobietami o silnych osobowościach, będące kobietami niezależnymi i pewnymi siebie. Są to kobiety seksowne i z klasą które osiągnęły sukces zawodowy. Podejmują decyzję o przeprowadzeniu zabiegu, gdyż pragną zrobić coś dla siebie a nie dla innych, i w ten sposób poprawić swoje samopoczucie, poczucie własnej wartości i podnieść samoocenę jeżeli chodzi o wygląd.

Około 90% pacjentów klinik chirurgii plastycznej w Polsce stanowią kobiety. Mimo iż mężczyźni uważają na ogół iż tego typu zabiegi ich nie interesują i nie są im potrzebne, to już co 10 polski mężczyzna myśli inaczej i przejawia zainteresowanie zabiegami ingerującymi w ich urodę, które mogą odjąć im lat. Największą popularnością wśród przeprowadzanych w Polsce zabiegów cieszą się zabiegi powiększania biustu, plastyki piersi, korekty nosa, uszu oraz liposukcja. Dlaczego akurat te? Rynek chirurgii plastycznej w Polsce nadal wymaga profesjonalizacji, aby móc jak najszybciej sprostać pełnym wymaganiom klientów. Ich satysfakcja z zabiegu gwarantuje późniejsza rekomendacje innym potencjalnym pacjentom co nakręca koło biznesu.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania