Światowy Dzień AIDS

Od 22 lat. Pierwszy dzień grudnia jest Światowym Dniem AIDS. Wiele krajów w tym dniu organizuje równe kampanie społeczne, konferencje i akcje edukacyjne, mające na cel przybliżenie każdemu temat profilaktyki AIDS. W tym roku 1 grudnia w Warszawie odbył się cykl spotkań, a 4 grudnia odbędzie się koncert charytatywny.

Wszystkie te eventy są organizowane w celu zapewnienia ludziom większego zastrzyku wiedzy na temat AIDS i uświadomienia ludzi jakim zagrożeniem jest wirus HIV, oraz jak można się przed nim ustrzec. Według szacunkowych danych epidemiologicznych naszego kraju, wskazują iż liczba zakażonych HIV osób jest przynajmniej 2 razy większa od liczby potwierdzonych i wykrytych zakażeń HIV. AIDS to już nie tylko choroba czarnego lądu, czy homoseksualistów lecz całego świata.

Choroba dotyka wszystkich: młodych ludzi, wykształconych, takich których na co dzień mijamy przechodząc po ulicy i nawet o tym nie wiemy. Niestety często oni również o tym nie mają pojęcia, że są nosicielami tego śmiertelnego wirusa. Polska, porównując z innymi krajami europejskimi, ma w tym momencie najwyższy, ponad 50% odsetek nieświadomych osób zakażonych. Z tego powodu przy okazji obchodów Światowego Dnia AIDS, specjaliści zachęcają do zrobienia testów na obecność wirusa HIV, wszystkie osoby które kiedyś podejmowały ryzykowne decyzje.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania