W Gdańsku będą prowadzić walkę z rakiem nawet przez internet.

Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO pochodząca z Gdańska utworzyła i otworzyła pierwsze w kraju profesjonalne forum onkologiczne a gdzie można znaleźć całą bazę informacyjną która dotyczy tematu terapii nowotworowych.

Portal jest stworzony przez lekarzy jak również przez specjalistów z dziedziny prawa, biologii jak i socjologii jak również tworzyć mogą go sami pacjenci. Celem stworzonego forum jest udzielanie pomocy osobom chorym jak i ich rodzinom w zrozumieniu istoty tej poważnej choroby i pojęcia w jaki sposób ona przebiega jak równiez pomocy w wytłumaczeniu przebiegu terapii. Wszyscy potrzebujący odpowiedzi na trapiące ich pytania za pośrednictwem internetowej strony otrzymują pełną informację dotyczącą możliwych terapii, poznają prawa jakie ma pacjent oraz uczą się zrozumieć dlaczego tak ważna jest współpraca z opiekujących się chorym lekarzem oraz tego że walka z nowotworem złośliwym może opierać się tylko na medycynie konwencjonalnej. Dodatkowo moderatorzy strony wśród pacjentów wyszukują historie gdzie konieczna jest realna i fizyczna pomoc osobom które zachorowały na nowotwór. Takie przypadki zachorowań zostają skierowane do właściwego ośrodka medycznego lub lekarza gdzie diagnostyczno-terapeutyczny proces może się odbyć na w pełni profesjonalnym poziomie.

Poprawnością merytoryczna zamieszczonych na portalu wpisów zajmują się tzw. e-wolontariusze wśród których znajdują się specjaliści onkolodzy, chirurdzy, psychoonkolodzy jak również farmaceuci i pracownicy hospicjów.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania