Zadbaj o siebie - pakiety medyczne

Pani doktor - zdjęcie partnera

Profilaktyka jest lepsza niż leczenie chorób. Warto zadbać o swoje zdrowie wykupując prywatne pakiety medyczne. Szeroka oferta sprawia, że niemal każdy pacjent może dobrać odpowiedni pakiet do swoich potrzeb zdrowotnych.

Co to są pakiety medyczne?

Prywatne pakiety medyczne powstały jako alternatywa dla państwowej służby zdrowia. W pakiet medyczny wchodzą niemal wszystkie rodzaje usług zdrowotnych. Wyjątkiem jest ratownictwo medyczne oraz hospitalizacja. Mogą być one wykupione jednakowo przez osoby indywidualne oraz przez zakłady pracy w ramach tzw. ubezpieczenia grupowego.

Ogromną zaletą prywatnych pakietów medycznych jest szybki dostęp do specjalistów bez skierowania. Wiele centrów medycznych umożliwia również rejestrowanie się na wizyty online.

Jaki pakiet medyczny wybrać?

Wybór pakietu medycznego zależy przede wszystkim wszystkich od stanu zdrowia. Podstawowe prywatne pakiety medyczne obejmują konsultacje kilku lekarzy specjalistów, możliwość wykonania badań laboratoryjnych i diagnostycznych oraz zabiegów ambulatoryjnych. W zależności od potrzeb zdrowotnych pakiety można rozszerzać o większą ilość lekarzy specjalistów oraz większą ilość możliwych do wykonania badań. Bardziej rozszerzone pakiety obejmują takie usługi medyczne jak stomatologia czy fizjoterapia.

Ważny jest również wybór odpowiedniego centrum medycznego, z którego będziemy korzystać. Tutaj warto wziąć pod uwagę opinię znajomych oraz odległość od naszego miejsca zamieszkania. Jeśli często podróżujesz, zapytaj o ilość placówek danego centrum w Polsce oraz czy możesz z każdej z nich swobodnie korzystać. Zwróć również uwagę na czas oczekiwania wizyty u lekarza specjalisty, którego usługami w ramach danego pakietu jesteś zainteresowany.

Kto może skorzystać z prywatnego pakietu medycznego?

Pakiety medyczne dedykowane są dla osób dorosłych oraz dzieci. Może z nich korzystać niemal każdy niezależnie od stanu zdrowia. Niestety ograniczeniem do zakupu prywatnego pakietu medycznego jest często wiek. Wiele sieci medycznych ustala górną granicę wieku, w którym można skorzystać z prywatnych usług medycznych.

Prywatne pakiety medyczne często występują w okazjonalnych ofertach. Wiele sieci medycznych decyduje się na wprowadzenie pakietu dla rodzin. Taki pakiet zazwyczaj zapewnia opiekę lekarzy pediatry oraz możliwość wykonania obowiązkowych szczepień dla dzieci. Jeśli dopiero planujesz powiększanie rodziny, warto zainteresować się specjalnymi pakietami dla kobiet w ciąży, które zapewniają opiekę ginekologiczną podczas cały okresu jej trwania.

Ile kosztuje pakiet medyczny?

Koszt prywatnego pakietu medycznego zależy od wielu czynników. Głównym kryterium jest ilość lekarzy specjalistów, do których dostęp chcemy uzyskać. Podstawowe pakiety kosztują mniej niż 100 zł na miesiąc. Jeśli jednak decydujemy się na bardziej rozszerzony pakiet, trzeba liczyć się już z kwotami trzycyfrowymi.

Prywatne pakiety medyczne sprawdzą się niemal dla każdego. Zapewniają dostęp do lekarzy specjalistów bez konieczności posiadania skierowania. W zależności od naszych potrzeb zdrowotnych ich ceny mogą się znacznie od siebie różnić.

Artykuł sponsorowany

muszę przyznać że dla

muszę przyznać że dla mnie jako pacjentki Medipakietu niejednokrotnie wizyty online w ostatnim czasie zaoszczędziły wiele czasu, zdrowia i być może nawet życia (zważywszy na pandemię). Jestem w stałym kontakcie z szeregiem specjalistów, którzy mnie prowadzą i którzy znają moja kartę pacjentki oraz historię leczenia. Jeżeli nie dzieje się nic poważnego to moja obecność w gabinecie jest zbędna, chociażby aby wystawili mi skierowanie czy receptę. W ogóle pandemia pokazała jak wiele rzeczy można tak naprawdę załatwić nie wychodząc z domu. Ania

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania