Nagła głuchota a dokładnie nagły niedosłuch czuciowo-nerwowy, u chorego jest przyczyną dużego dyskomfortu. Na całe szczęście w ramach pilotażowych badań japońscy naukowcy zdołali uzyskać bardzo obiecujące wyniki, stosują żel powierzchniowy z zawartym insulinopodobnym czynnikiem wzrostu.
Nagła głuchota w skrócie zwana SSNHL jest choroba o nie znanej etiologii. Ubytek słuchu wynosi więcej niż 30 dycybeli, i jest związany z trzema sąsiadującymi częstotliwościami. Zaburzenie rozwija się w ciągu 3 dni. Rocznie na ta chorobę zapada od 5 do 20 osób na 100 tysięcy. Szczyt zachorowań wypada na 50-60 rok życia.
Zespół z Japonii testował żel na grupie 25 ochotników, którzy nie reagowali na leczenie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne, chcąc się pozbyć dolegliwości. Wyniki pokazują iż powierzchniowe aplikowanieIGF1 z wykorzystaniem hydrożeli było bezpieczne, a jego skuteczność sięgała a nawet przewyższała terapie hiperbarycznym tlenem. Teraz są planowane testy zakrojone na dużo szerszą skalę. Po 3 miesiącach od leczenia Az 48% pacjentów wykazało poprawę słuchu, a po 6 ten odsetek wzrósł do 56%. Nie zostały zaobserwowane żadne skutki uboczne.
Źródło: medigo.pl
Moje doświadczenie z Panią | 11 Kwi, 22:13 | |
po pierwsze nie jest | 9 Kwi, 20:01 | |
Bardzo dobry | 17 Mar, 17:14 | |
Nie będziemy rozmawiać i | 17 Mar, 16:05 | |
Czy można prosić namiar na | 12 Mar, 23:13 | |
Bardzo dobry artykul. | 9 Mar, 07:24 | |
Bardzo nie polecam tego | 6 Mar, 13:28 | |
Chętnie coś z tym zrobię, | 14 Lut, 01:30 | |
Znam Panią Renatę od 1,5 | 11 Lut, 08:53 | |
Strasznie tragiczna sprawa | 2 Lut, 11:09 |
Napisz opinię