Cukrzyca: Operacja odchudzająca lepsza niż leki.

obese-man.jpg

Jak powszechnie wiadomo - otyłość jest ogromnym problemem zdrowotnym dla całej ludzkości. Wiadomo też, że cukrzyca jest silnie związana z otyłością. Roczne koszty leczenia w samych USA w 2020 roku mogą sięgnąć nawet 200 miliardów dolarów.

W Archives of Surgery zostały opublikowane wyniki badań dotyczących operacyjnych metod leczenia cukrzycy. Okazało się, że otyli pacjenci z cukrzycą insulinoniezależną, którzy zostali poddani operacji bariatrycznej doświadczali wielkiej poprawy zdrowia, a ich wyniki związane z cukrzycą znacznie się poprawiały. Poprawa ich stanu była znacznie większa w porównani z pacjentami leczonymi konwencjonalną terapią.

Badanie przeprowadzone zostało przez ekipę doktor Fridy Leonetti z Policlinico "Umberto I" na University of Rome 'Sapienza' we Włoszech. Badanie objeło grupę 60 chorobliwie otyłych osób z cukrzycą typu 2. Połowa pacjentów została poddana operacji laparoskopowej założenia opaski żołądkowej (LSG, laparoscopic sleeve gastrectomy - przyp.). Druga połowa leczona była w sposób konwencjonalny. Włosi ocenili, że u znacznej większości osób z pierwszej grupy, tj. u 80% pacjentów, nastąpiła remisja cukrzycy. Z czego dla osób posiadających cukrzycę mniej niż 10 lat - 100% skuteczności. W drugiej grupie badanych nie odnotowano znaczącej poprawy u żadnego pacjenta

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania