Agnieszka Wieczorkowska, terapeuta autyzmu, Pracownia Homini - opinie - Poznań

Pedagog specjalny, terapeuta autyzmu,
nauczyciel terapii pedagogicznej
Prowadzi diagnozę i terapię pedagogiczną dzieci i młodzieży z: autyzmem, zespołem Aspergera, opóźnionym rozwojem mowy, zespołem Retta, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnością wieloraką, mózgowym porażeniem dziecięcym. Przyjmuje również dzieci pełnosprawne, wymagające terapii pedagogicznej, z trudnościami w czytaniu, pisaniu, dysleksją i trudnościami w nauce.

Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych: Pedagogiki Specjalnej: Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nauczyciel, między innymi komunikacji alternatywnej, w szkole podstawowej specjalnej, gimnazjum specjalnym i szkole przysposabiającej do pracy. Słuchaczka kursu Przygotowania Pedagogicznego oraz kursów i szkoleń z zakresu pracy z dziećmi z autyzmem w oparciu o teorię uczenia się lub metodę krakowską (neurobiologiczną), a także kursów z zakresu komunikacji alternatywnej w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością wieloraką oraz metody Dobrego Startu w pracy z dziećmi z problemami w pisaniu i czytaniu, w tym z dysleksją.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

2013-obecnie Pedagog specjalny, nauczyciel terapii pedagogicznej w tym metod komunikacji alternatywnej i wspomaganej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mosinie;
2008- obecnie Prowadzenie indywidualnych zajęć terapii pedagogicznej dla dzieci z autyzmem, zaburzeniami komunikowania się, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną itp.;
2011-2013 Psycholog w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie oraz Warsztacie Terapii Zajęciowej w Rzadkowie;
2011- 2013 Psycholog szkolny w Gimnazjum w Miasteczku Krajeńskim;
2008- 2011 Terapeuta w Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Autyzmem Pro Futuro w Poznaniu;
2008-2011 Stażysta w Oddziale dla Dzieci z Autyzmem, potem Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem i Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza w Poznaniu.

KURSY I SZKOLENIA

2014 Szkolenie: Metoda Dobrego Startu prof. Bogdanowicz prowadzone przez Prof. zw. dr hab. Martę Bogdanowicz, wprowadzenie do nauki czytania i pisania dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych w oparciu o metodę stymulacji polisensorycznej, koordynacja wzrokowo - ruchowa, wzrokowo - słuchowa oraz wzrokowo - ruchowo - słuchowa.
2014 Szkolenie: Wprowadzanie Komunikacji Alternatywnej i Wspomaganej AAC u osób z niepełnosprawnością wieloraką, prowadzone przez Szkołę Zakątek Stowarzyszenia NA TAK i Centrum Rozwoju Porozumiewania Gadatek. Tematyka: strategia przyjmowania inicjatyw, model komunikacji naprzemiennej, strategia sygnału uprzedzającego, kompleks ożywienia, identyfikowanie zachowań komunikacyjnych, poznanie i stosowanie udanego kontaktu.
2013 Szkolenie: Metoda neurobiologiczna w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (metoda krakowska) prowadzone przez dr Justynę Leszkę. nauka czynności rozwijających lewą półkulę mózgu: szeregowanie, sortowanie, układanki lewopółkulowe, różnicowanie, myślenie przyczynowo - skutkowe itp.
2010 Szkolenie: Diagnoza Autyzm i Zespół Aspergera. całościowe zaburzenia rozwoju: autyzm dziecięcy, narzędzia diagnostyczne, zespół Aspergera - objawy kliniczne i przebieg, inne całościowe zaburzenia rozwoju: autyzm atypowy, zespół Retta, dziecięce zaburzenie dezintegracyjne, różnicowanie z niepełnosprawnością intelektualną, ADHD, specyficzne zaburzenia rozwojowe.
2009 Szkolenie: Trzystopniowy kurs z zakresu terapii dziecka z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi opartej o teorię uczenia się prowadzony przez Stowarzyszenie APERIO. Definicja i objawy autyzmu, podstawy terapii opartej o teorię uczenia się, praca nad deficytami rozwojowymi (nauka naśladowania, nauka rozumienia mowy, nauka komunikowania się, nauka zabawy, nauka czynności samoobsługowych, nauka umiejętności przedszkolnych, nauka umiejętności społecznych, generalizacja nabytych umiejętności, praca nad zachowaniami utrudniającymi nabywanie nowych umiejętności i zakłócającymi funkcjonowanie społeczne.

Telefon kontaktowy: 

Telefon kontaktowy:

Tel. 695-034-132

Tel. 721-418-279

e-mail: terapia@wsb.net.pl

Dane adresowe: 

Pracownia Terapeutyczna Homini przy Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

ul. Orzeszkowej 1, 60-778 Poznań

Uprawnienia tego lekarza możesz sprawdzić w Centralnym Rejestrze Lekarzy
Gabinet utworzony: 2014-08-20 11:33, Aktualizacja: 2015-02-03 11:22

Ranking lekarzy

Wiecej podobnych lekarzy:
Jeśli chcesz aby, z opisu tego gabinetu, zniknęła sekcja podobne gabinety, to Wyróżnij gabinet

Opinie o Agnieszka Wieczorkowska, terapeuta autyzmu, Pracownia Homini

Zniknęła Twoja opinia? Jeśli się zarejestrujesz, to dowiesz się dlaczego tak się stało...

Dzięki pomocy Pani

Dzięki pomocy Pani Agnieszki udało mi się rozwiązać wszelkie problemy mojego dziecka. Zadecydowało indywidualne podejście oraz ludzkie zrozumienie problemu. Polecam z czystym sercem

W moim przypadku Pani

W moim przypadku Pani Agnieszka Wieczorkowska okazała się pomocna, znakomita specjalistka, przede wszystkim cierpliwość i indywidualne podejście, a także fachowe metody.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania