Alkoholizm: sposoby na walkę z nałogiem

Alkohol - zdjęcie partnera

Alkoholizm jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych uzależnień w naszym kręgu kulturowym. O tym, jak ciężko się z nim rozstać, wiedzą najlepiej osoby, którym po długotrwałej chorobie w końcu udało się pożegnać z nałogiem na stałe. Doprowadza od osobistych tragedii, skutecznie niszczy relacje z innymi, w katastrofalny sposób wpływa również na zdrowie i kondycję organizmu. Warto poznać sposoby na walkę z alkoholizmem – droga ku upragnionej wolności może być zdecydowanie łatwiejsza.

Jak walczyć z alkoholizmem?

Każdy z nas jest w stanie pokonać nałóg, jeżeli wykorzysta w tym celu odpowiednie środki. Warto jednak uzmysłowić sobie, że od pewnego momentu konieczne będzie zaangażowanie w cały proces ekspertów. Ci pomogą przywrócić organizmowi dawną stabilność oraz wesprą pacjenta w trudnym procesie odzyskiwania kontroli nad swoim życiem. Do takich firm należy Kacdoktor.pl, który oferuje m.in. detoks alkoholowy oraz wszywanie esperalu w Warszawie. Dzięki interwencji medyków skomplikowany proces może przebiegać zdecydowanie szybciej i mniej obciążać zdrowie.

Wszywanie esperalu – na czym polega

Popularna wszywka czasy swojej świetności przeżywała kilka dekad temu, wciąż jednak jest wykorzystywana w terapii uzależnień. Jest częścią tzw. terapii awersyjnej, która ma na celu odstraszenie osoby uzależnionej od spożywania napojów alkoholowych. Sam zabieg polega na umieszczeniu pod skórą tabletki, trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i nie jest w żaden sposób groźny dla zdrowia, o ile przeprowadzi go doświadczony medyk.

Esperal – działanie

Disulfiram, czyli substancja czynna esperalu, wchodzi w reakcję z alkoholem. Blokuje działanie dehydrogenazy aldehydowej, czyli zachodzącego w wątrobie procesu, podczas którego alkohol etylowy zamieniany jest w aldehyd octowy. Wprawdzie jest to trujący związek, jednak cały proces trwa przez dłuższy czas, wobec czego konsekwencje są łagodniejsze. Po wszyciu esperalu objawy zatrucia ulegają zdecydowanemu nasileniu. Należą do nich m.in. mdłości, wymioty, spadek ciśnienia, potliwość, zaczerwienienie twarzy czy napady lęku. Odczucia są tak negatywne, że w wielu przypadkach skutecznie odbierają ochotę na sięgnięcie po kieliszek.

Czy wszycie alkoholu działa na osoby trzeźwe?

Najważniejszą informacją jest fakt, że esperal w żaden sposób nie wpływa na osoby, które nie spożywały napojów alkoholowych. Negatywne objawy są odczuwalne wyłącznie wtedy, kiedy substancja wejdzie w kontakt z alkoholem. Zastosowanie wszywki nie jest także w żaden sposób widoczne i nie utrudnia codziennego funkcjonowania.

Zabieg bez bólu

Zabieg wszycia esperalu jest sam w sobie prosty i bezbolesny. Dla pewności stosuje się dodatkowo znieczulenie miejscowe. Cała procedura opiera się na wykonaniu niewielkiego, kilkucentymetrowego nacięcia na pośladku lub pod łopatką i umieszczeniu pod skórą tabletki. Jeżeli zastosowano nierozpuszczalne szwy, po kilku dniach konieczne będzie jeszcze zgłoszenie się do kontroli w celu ich ściągnięcia. Po kilkudziesięciu minutach pacjent może bezpiecznie wrócić do domu.

Najważniejsza wola

Przed wykonaniem wszywania esperalu w Warszawie lub w innym mieście, w którym przeprowadzany jest taki zabieg, najważniejsze jest uzyskanie zgody pacjenta. Powinna być to jego świadoma decyzja, motywowana chęcią powrotu do zdrowia i zwyciężenia z nałogiem. Przed rozpoczęciem zabiegu zostanie także przeprowadzone badanie trzeźwości – w przeciwnym wypadku do nieprzyjemnych konsekwencji mogłoby dojść jeszcze w czasie procedury. Przedtem należy także przeprowadzić detoks alkoholowy, dzięki któremu możliwe stanie się pozbycie z organizmu resztek szkodliwych substancji.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania