Na przeciw uzależnieniom

Alkoholizm - zdjęcie partnera

Coraz więcej osób ma problem z różnego rodzaju uzależnieniami. Nie sprzyja tempo życia, stres, sytuacje rodzinne i zawodowe. W tym roku może być jeszcze trudniej ze względu na przedłużającą się sytuację epidemiczną, która dla większości osób nie jest prosta. W efekcie specjaliści mają coraz więcej pracy, a wiele osób nie potrafi znieść codzienności. Stąd sięganie po używki, które sprawiają, że problemy są mniej dokuczliwe – przynajmniej przez jakiś czas. Może przyjść ten moment, gdy okaże się, że zabrnęliśmy za daleko i potrzebujemy wsparcia osób z zewnątrz lub profesjonalnej terapii, bo samodzielna walka z nałogiem bywa często po prostu nieskuteczna.

  1. Jak poradzić sobie z uzależnieniem?
  2. Na czym polega detoks?
  3. W trosce o zdrowie

Jak poradzić sobie z uzależnieniem?

Metod jest wiele, bo też terapie są różne i pacjenci odmiennie. Niezmiennie jednak przy uzależnieniu od alkoholu, narkotyków czy dopalaczy stosuje się superdetoks, który bywa punktem wyjścia do przeprowadzenia skutecznej terapii. Czasem zdarza się tak, że silna wolna po prostu nie wystarczy. Z drugiej strony odtruwanie organizmu jest niezbędne szczególnie na początku leczenia, kiedy trzeba sobie poradzić z zespołem abstynencji, który nie jest przyjemny i sprawia, że wiele osób nie jest w stanie samodzielnie przez ten proces przejść.

Na czym polega detoks?

Może współcześnie częściej będziemy słyszeć o detoksie w kontekście diet odchudzających czy też kosmetyków. Z zasady jednak jest stosowany w walce z alkoholizmem oraz innymi uzależnieniami i jest niezbędny, by rozpocząć cały proces leczenia. Co istotne, detoks organizmu musi być przeprowadzony pod ścisłą kontrolą lekarzy i polega na całkowitym odstawieniu alkoholu czy narkotyków, co skutkuje bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z objawami zatrucia. Chory źle się czuje, wymiotuje, pojawiają się uderzenia gorąca, a nawet drgawki. Lekarze poprzez farmakologiczne wzmocnienie organizmu oraz podanie witamin są w stanie pomóc pacjentowi przejść przez detoksykację szybciej i co istotne bez ryzyka dla zdrowia czy życia.

W trosce o zdrowie

Uzależnienie od alkoholu czy innych środków zmieniających świadomość jest bardzo szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Z drugiej strony samo odstawienie środków też nie jest proste, ponieważ dopiero wówczas widać, ile złego używki w ciele człowieka już zrobiły. I dlatego właśnie, aby skutecznie się leczyć, trzeba sięgnąć po pomoc specjalistów w dziedzinie. Detoksykacja wymaga wsparcia i kontroli lekarzy, by bez problemów usunąć pozostałość szkodliwych substancji z organizmu a nie tylko wytrzeźwieć. To się także wiąże z uzupełnieniem składników odżywczych oraz przywróceniem równowagi wodno-elektrolitowej

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania