Ulga dla chorych na migrenę dzięki okularom.

depresja1.jpg

Wbrew powszechnej opinii osób nie chorujących na migrenę, jest to dla nich zwyczajny ból głowy. Niestety to nie jest jedyny problem. Przy migrenie jednak dodatkowo występuje światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki i zapachy, nudności i wymioty. W lecie światowstręt jest szczególnie uciążliwym objawem choroby.

Lekarze już od długiego czasu wiedzą że przy ataku migreny najlepsze dla chorego jest przebywanie w domu w zaciemnionym pomieszczeniu gdyż wtedy dolegliwości są słabsze. Podobnie natomiast działać mogą specjalnie zaprojektowane proste okulary z przyciemnionymi szkłami. Naukowcy z State University of Radiology przy pomocy rezonansu magnetycznego sprawdzili w jaki sposób mózg osoby chorej na migrenę funkcjonuje w trakcie silnego ataku choroby. w trykacie badania ostała odnotowana hiperaktywność niektórych rejonów, oraz pogłębiająca się w trakcie kontaktu z bodźcami świetlnymi. Wcześniejsze badania nad chorymi z migrena pokazały iż ograniczenie bodźców świetlnych powodują redukcję w znaczący sposób tych nieprzyjemnych objawów. Przy normalizacji aktywności obszarów odpowiedzialnych za przetwarzanie wizualnych informacji pomagają nawet zwykłe przeciwsłoneczne okulary i poprawiają samopoczucie pacjenta. Dlatego tez badacze ustanowili sobie cel stworzenia szkieł które będą w optymalny sposób dopasowane do potrzeb chorych na migrenę. Zostały one stworzone dla każdej osoby która brała udział w badaniach dotyczących migreny, w pełni zindywidualizowany sposób, na podstawie interpretacji pobudzenia neuronów przy różnego typu bodźcach wzrokowych.

W trakcie testów chorzy porównywali zwykłe przyciemniane szkła z tymi które zostały dla nich specjalnie stworzone. Jak pokazały wyniki test wygrały indywidualnie dobrane przyciemniane soczewki gdyż nieprzyjemne dolegliwości związane z migrena były redukowane o aż 70%.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania