Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Dziewczyna z bujną czupryną - zdjęcie partnera

Dostępnych jest wiele metod zagęszczania włosów, ale nie wszystkie są jednakowo skuteczne. Na co więc zdecydować się, aby nasza fryzura zyskała na objętości? Sprawdź poniższe porady dotyczące domowych metod zagęszczania fryzury.

  1. Kosmetyki drogeryjne i apteczne
  2. Maski i płukanki wykonywane samodzielnie
  3. Masaże skóry głowy
  4. Olejowanie włosów

Kosmetyki drogeryjne i apteczne

Dostępnych jest wiele domowych metod mających na celu zagęszczanie włosów. Przede wszystkim sprowadzają się one do stosowania odpowiednich kosmetyków czy też spożywania ziół i suplementów, których celem jest pogrubienie włosów oraz stymulacja ich wzrostu. Na natychmiastowy efekt bujnej fryzury można liczyć po zastosowaniu kosmetyków nadających objętości: szamponów, odżywek, a także lakierów i pianek. Zawierają one w składzie substancje, które unoszą lekko włosy u nasady.

Maski i płukanki wykonywane samodzielnie

Poza kosmetykami drogeryjnymi lub aptecznymi, można stosować domowe płukanki i maski wykonywane samodzielnie. Do stworzenia maski warto wykorzystać takie składniki, jak m.in. oliwa z żółtek, nafta kosmetyczna, olej kokosowy, awokado, olej rycynowy, mleko i drożdże. Jako płukanka ziołowa sprawdzą się natomiast czarna rzepa, kozieradka, skrzyp polny czy pokrzywa. Są to zioła, rośliny i produkty znane i używane od lat. Zawierają one wiele cennych składników mineralnych i odżywczych, które wpływają dobroczynnie na szybszy wzrost włosów oraz ich wzmocnienie.

Masaże skóry głowy

Pomocniczo można stosować również masaże skóry głowy. Ich celem jest pobudzenie krążenia i lepsze ukrwienie skóry, a tym samym odżywienie mieszków włosowych. Dzięki temu włosy staną się bardziej lśniące i mocne.

Olejowanie włosów

Stosowanie olejów na włosy to metoda zdobywająca coraz większą popularność szczególnie wśród miłośniczek naturalnego dbania o urodę. Odpowiednio dobranymi, dobrej jakości olejami można skutecznie wzmocnić, nawilżyć i odżywić włosy, dzięki czemu staną się one piękne, zdrowe i gęste. Dzisiejsze kosmetyki do włosów, poza dobroczynnymi składnikami, często zawierają niestety substancje, które mogą podrażniać skórę głowy oraz przesuszać i obciążać włosy. Dlatego warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać olejowanie włosów. Taka naturalna kuracja może się okazać bardzo skuteczna. Należy pamiętać, aby dobrać olej odpowiednio do rodzaju i stanu włosów. W przypadku włosów cienkich, zniszczonych i wysokoporowatych sprawdzą się takie oleje, jak: konopny, rycynowy, z pestek winogron, ze słodkich migdałów, z awokado, z wiesiołka. Z kolei dla włosów grubych, prostych i niskoporowatych, które chcemy odpowiednio nawilżyć i wzmocnić, odpowiednie będzie masło shea, olej palmowy, lniany i kokosowy.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania