Transplantacja włosów metodą FUE

Transplantacja włosów - zdjęcie partnera

Problem wypadających włosów jest coraz powszechniejszy i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyn tego stanu jest wiele - naturalne predyspozycje do tracenia włosów, wysoki poziom testosteronu u mężczyzn lub androgenów u kobiet, ciągłe życie w stresie, niewłaściwa dieta itd. O ile większość problemów z włosami da się wyleczyć przy pomocy specjalnych kosmetyków oraz zabiegów u trychologa, czasem zdarza się że trafiamy na naprawdę oporny przypadek. W takiej sytuacji dobrze jest zastanowić się nad skorzystaniem z transplantacji włosów. Jak dokładnie to działa i na jakie efekty możemy liczyć?

1. Kiedy warto rozważyć transplantację włosów?

2. Jak wygląda przebieg zabiegu?

3. Jak przygotować się do zabiegu?

4. Jak dbać o przeszczepione włosy?

Kiedy warto rozważyć transplantację włosów?

Transplantacja włosów to ostateczna broń przeciwko wypadaniu. Dotyczy ona szczególnie osób, które cierpią na łysienie androgenowe lub podobne schorzenia, które trudno lub prawie niemożliwe jest wyleczyć za pomocą innych metod trychologicznych. Z tego powodu w sytuacji, gdy wszelkiej maści szampony, odżywki i lotiony nam nie pomagają, a zabiegi w formie mezoterapii i jej podobnych przynoszą tylko krótkotrwałą poprawę, warto jest rozważyć przeszczep włosów metodą FUE.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Podczas transplantacji metodą FUE włosy zostają częściowo przeniesione z części potylicznej na te miejsca, w których ich brakuje. Lekarz w pierwszej kolejności wybiera konkretne mieszki do przeszczepu, następnie pobiera je, selekcjonuje i przenosi na miejsca łysiejące, jedn po drugim. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a jego długość zależy od ilości przeszczepianych włosów. W najbardziej radykalnych przypadkach, gdzie wymagane jest przeniesienie dużej ilości włosów, może on trwać nawet do 8 godzin, chociaż zazwyczaj nie jest to aż tak długi czas.

Jak przygotować się do zabiegu?

Podczas pierwszej konsultacji dostaniemy polecenie wykonania badań krwi, a w razie potrzeby także innych, bardziej szczegółowych. Tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew, a w dniu poprzedzającym zrezygnować z mocnej kawy oraz wyrobów alkoholowych. Aby zabieg nie był dla nas tak bardzo męczący, dobrze jest przyjść na niego wypoczętym, po dobrym, ale lekkim śniadaniu. Podczas wykonywania transplantacji możemy słuchać muzyki lub rozmawiać z personelem, w zależności od potrzeb.

Jak dbać o przeszczepione włosy?

Po wykonaniu transplantacji możemy wrócić do domu samodzielnie, chociaż dobrze jest zakryć głowę kapturem albo czapką. Należy również unikać pocierania lub mocnego dotykania tych miejsc na głowie, w które zostały przeszczepione włosy, ponieważ takie działanie może osłabić efekty transplantacji. Lekarz zaleci nam również, jakim szamponem możemy myć włosy, tak aby im nie zaszkodzić. Z kolei zamiast suszarki, lepiej jest dać im wyschnąć samodzielnie lub użyć ręcznika papierowego. Po około 2 tygodniach rany się zagoją, a pełny efekt transplantacji będzie można podziwiać po 9 miesiącach.

Przeszczep włosów jest często ostatnim ratunkiem dla osób borykających się z różnymi formami łysienia, które nie dają się opanować innymi metodami. Już w 9 miesięcy jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę imponujący wynik, a chociaż sam zabieg jest zazwyczaj długi, to jednak daje szanse na dużą poprawę jakości życia. Z tego względu, jeżeli nie radzimy już sobie z wypadającymi włosami przy pomocy kosmetyków, dobrze jest umówić się na wizytę u trychologa i poprosić go o wykonanie przeszczepu.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania