Trycholog - lekarz od włosów. Kiedy udać się do trychologa?

Włosy mężczyzny, głowa - zdjęcie partnera

Trycholog to specjalista, który zajmuje się schorzeniami skóry głowy a także włosów.
Konsultacja trychologiczna jest niemalże niezbędna w przypadkach: łuszczycy, łojotoku, łojotokowego zapalenia skóry, łysienia (androgenowego, polekowego, poporodowego, telogenowego, plackowatego a także spowodowanego niedoborami pokarmowymi).

Na wygląd włosów ogromny wpływ ma kondycja skóry głowy. Problemy z nią nie tylko powoduj fizyczny dyskomfort, ale często wprawiają nas w zakłopotanie. Na szczęście z problemami skórnymi można sobie poradzić.

Generalnie istnieją 3 problemy skóry głowy.

1. Łupież (swędzenie skóry głowy, widoczne łuszczenie się naskórka w postaci mniejszych czy większych płatków opadających na ubrania, które powodują drożdżopodobne grzyby).

2. Wypadanie włosów (o ile można powiedzieć, że zniszczenie włosów to problem kosmetyczny spowodowany chociażby zabiegami fryzjerskimi to wypadanie włosów, przerzedzanie się ich wywołuje panikę bo może to oznaczać wiele poważnych chorób).

3. Skóra wrażliwa (pieczenie, swędzenie ,mrowienie, wrażenie wciąż napiętej... to niesamowicie irytujący i dokuczliwy problem).

Co jednak robić kiedy pojawiają się problemy ze skórą głowy?

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty – Trycholog w Warszawa, a jeśli szukacie naprawdę dobrego specjalisty znajdziecie pomoc w Klinice OT CO w Warszawie – u lekarza Piotra Turkowskiego.

Jak wygląda konsultacja ze specjalistą trychologiem?

Kiedy przyjdziesz na pierwszą wizytę do trychologa, specjalista zbada Twoją skórę głowy i przeprowadzi wywiad lekarski (warto do badania przyjść z 2-3 dniową nieumytą głową i bez używania żadnych olejków czy lakierów w tym czasie. Na dwa miesiące przed zabiegiem nie wolno wykonywać żadnych zabiegów fryzjerskich).
Sama diagnostyka opiera się zazwyczaj na paru badaniach (są to badania laboratoryjne, trichogram, trichoskopia, biopsja skóry głowy i test pociągania).

Diagnostyka ma za zadanie określić z jakim rodzajem zaburzenia pacjent ma problem. To od wyników badań zależy jaką terapię zaleci się pacjentowi - leczenie będzie trwało minimum 3 miesiące.

Może polegać na doustnym bądź domiejscowym przyjmowaniem leków, albo - na innowacyjnych metodach zabiegowych, które wykonywane są tylko i wyłącznie w specjalistycznych klinikach medycyny estetycznej. Mogą to być: mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, karboksyterapia, terapia peptydowa, Dermapen 3™, Dermojet®, karboksyterapię Reology2 albo terapia UVA/UVB/PUVA - wybór jednak należy do lekarza.

Nie martw się. Jeśli Twoje samodzielne dotychczasowe starania nie dały efektu, nadal borykasz się z problemami skórnymi głowy, wizyta u trychologa może okazać się świetnym wyborem. Wszelakiego rodzaju zabiegi trycholigiczne są oparte na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych a także wieloletnich badaniach - to właśnie dlatego są tak bardzo skuteczne, ale co najważniejsze - bezpieczne dla pacjenta.
Twoja łysina jeszcze może porosnąć młodymi włoskami („baby hair”) - znów będziesz szczęśliwy i zadowolony ze swojej bujnej czupryny!

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania