GIF wycofał z obrotu jedną z partii Ibufenu Forte dla dzieci

apteka, farmaceuta, by iosphere/ www.freedigitalphotos.net

Partia Ibufenu Forte, leku przeciwgorączkowego dla dzieci została wycofana z obrotu - taką decyzję wydał Główny Inspektor Farmaceutyczny. Dotyczy to syropu o smaku truskawkowym. Lek wycofano z przyczyny złego oznakowania znajdującego się na opakowaniu zewnętrznym.

Na butelce znajduje się prawidłowa etykieta, która informuje, że preparat może być stosowany u dzieci od 1 roku życia, natomiast z opisu znajdującym się na opakowaniu zewnętrznym wynika, że lek można podawać dzieciom od 3 miesiąca życia.

Reklamację syropu zgłosiła jedna z aptek.

Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharma SA Magdalena Rzeszotalska w odpowiedzi udzielonej dla PAP zapewniła, że obecnie lek ten jest dopuszczony do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia i jest bezpieczny dla tej grupy wiekowej (ta zmiana została zatwierdzona 14 lutego przez br. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych).

Pani Reszotalska wyjaśniła także, że decyzja GIF dotyczy tylko jednej, niewielkiej serii produktu (10 278 opakowań) oraz, zapewniła także, że niezgodność napisów na opakowaniu nie ma wpływu na jakość preparatu, ani na bezpieczeństwo stosowania leku.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania