Jak alkohol prowadzi do wad wrodzonych?

brzuch ciąża, Stuart Miles / www.freedigitalphotos.net

Naukowcy znaleźli sposób na zobrazowanie bardzo wczesnego rozwoju serca zarodka, w badaniach, które mogą pomóc wyjaśnić, jak picie alkoholu w czasie ciąży może prowadzić do wad serca w chwili urodzenia dziecka.

Naukowcy z siedzibą w Cleveland wiedzieli, że "nawet jeden epizod intensywnego picia" może doprowadzić do zespołu alkoholowego płodu, czyli zbioru wrodzonych (obecnych od urodzenia) wad, w tym problemów z sercem.

Zespół kierowany przez dr Ganga Karunamuni mówi:
"Wrodzone wady serca wywołane przez alkohol znajdują się często wśród tych najbardziej zagrażających życiu i wymagają korekty chirurgicznej u noworodków"

Jednak naukowcy z Case Western Reserve University mówią, że badania maleńkiego embrionalnego serca był jak dotąd ograniczone, zachowujące uzasadnienie w ukryciu, podobnie jak to, jak alkohol wywołuje wrodzone wady serca.

Wizualizacja tych zmian rozwojowych jest teraz możliwa, dzięki wykorzystaniu odpowiedniej techniki. Technika obrazowania nazywana optyczną tomografią koherentną działa w podobny sposób do ultradźwięków, jednak zwraca obraz o wysokiej rozdzielczości w skali mikrona i wykorzystuje fale świetlne zamiast dźwięku.

Przed zastosowaniem tej innowacyjnej technologii, autorzy piszą w streszczeniu badania:
"Kilka badań było zwróconych na wpływową rolę zaburzeń czynności serca w wczesnej embriogenezie, ze względu na brak narzędzi z możliwością badania bicia małych serc."

Podobieństwo do serca zarodka ptaka
Aby przezwyciężyć oczywiste bariery wynikające z eksperymentowania na ludzkich embrionalnych sercach z wpływem alkoholu, naukowcy wykorzystali model zwierzęcy, zarodków przepiórczych - "Którego rozwój serca jest bardzo podobny do ludzkiego."

Narazili oni jeden zestaw zarodków na jedną, dużą dawkę alkoholu i porównali ze zdjęciami obrazującymi rozwój serca tych embrionów, w których skorupki jaj nie wstrzyknięto alkoholu.

Ilość alkoholu podana w badaniu, które zostało opublikowane przez American Physiological Society, była "proporcjonalna do ilości, która jest uznawana za jeden epizod upijania się przez kobietę w ciąży."

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania