Jaka jest najlepsza twardość materaca dla szczupłej, ale wysokiej osoby?

Dziewczyna na łóżku - zdjęcie partnera

Od tego, jaki materac wybierzemy, zależy w dużej mierze jakość naszego snu. Wiele osób przyznaje, że trudno jest im zająć wygodną i ergonomiczną pozycję ciała, która pozwala się w pełni zrelaksować i rozluźnić. Odpowiednia twardość materaca zapewnia nam także właściwe wsparciem, dzięki czemu nie pojawiają się dolegliwości bólowe. Jakie materace powinny wybierać osoby o niewielkiej masie ciała, ale dużym wzroście?

Jak dopasować twardość materaca do masy swojego ciała?

Twardość przez ekspertów jest wskazywana jako najważniejszy parametr każdego materaca do spania. Każdy producent materacy, jak na przykład Godre ma w swoim asortymencie kilka stopni twardości:
- materace miękkie dla osób ważących do 60 kg,
- materace średnio twarde dla osób znajdujących się w przedziale od 60 kg do 100 kg,
- materace twarde dla osób ważących powyżej 100 kg do maksymalnie 120 kg,
- materace bardzo twarde – dla osób o masie ciała przekraczającej 120 kg.

Osobom bardzo szczupłym poleca się raczej materace miękkie. Taka twardość materaca jest bowiem w stanie zapewnić im właściwe wsparcie. Bardzo często jest to również model właściwy dla osób wysokich, ponieważ u nich waga rozkłada się nieco inaczej i mogą nie wywoływać tak dużego nacisku. Osoby dorosłe zwykle decydują się jednak na materace o średnim stopniu twardości. Bardzo ważne jest, aby wypróbować daną twardość, na przykład w sklepie. Wielu producentów, jak na przykład godre.pl zapewnia także możliwość wypróbowania materaca w warunkach domowych i jeśli będzie źle dopasowany, zwrócić go do sklepu.

Które surowce zapewniają najlepszy komfort?

Bez wątpienia twardość materaca jest kwestią niezwykle istotną. Warto zastanowić się również, które wypełnienie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Wśród miękkich dominują materace z pianek oraz lateksu. Są bardzo lekkie i elastyczne, ale też odporne na odkształcenia. Nie trzeba obawiać się o ich trwałość, ponieważ producenci zapewniają, że są to produkty na lata.

Wśród materaców najbardziej komfortowych i jednocześnie niezwykle wytrzymałych poleca się nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe. Ich unikalna konstrukcja wpływa na wzrost ceny, jednak można spodziewać się wyjątkowej wygody. Każda ze sprężyn umieszczonych w takim materacu jest umieszczona w swojej własnej kieszeni, dzięki czemu może działać niezależnie od pozostałych. Dopiero kieszenie łączą się ze sobą, a są ich setki na jeden metr kwadratowy.

Źródło:
https://godre.pl/
https://godre.pl/blog/jak-dobrac-twardosc-materaca-do-wagi

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania