Jakie są najpilniejsze potrzeby w walce z niepłodnością w Polsce?

ciaza6.jpg

Podczas II Konferencji Naukowej "Niepłodność – Plagą zdrowotną XXI wieku" w Warszawie, która miała miejsce w dniach 4-5 lipca, lekarze specjaliści mówili, że najpilniejszymi potrzebami w walce z niepłodnością w Polsce są łatwiejszy dostęp do usług medycznych oraz diagnostyki.

W Polsce, co najmniej milion par ma problemy z zajściem w ciążę. Niespełna rok temu został wprowadzony w życie rządowy program refundacji in vitro, który ma pomóc zajść w ciążę niektórym parom. Obecnie program zaowocował ponad 200 urodzonymi dziećmi i ponad 2,5 tys. kobietami w ciąży, a z szacunków wynika, że w ciągu 3 lat z programu skorzysta 15 tys. par.

Doktor Krzysztof Nowsielski twierdzi jednak, że mimo wszystko nie wszystkie pary, które zostaną zakwalifikowane do programu będzie stać na 'dotarcie do finału', ponieważ diagnostyka czy utrzymanie ciąży są bardzo kosztowe (chociaż sama procedura jest bezpłatna).

Z kolei doktor Beata Wróbel z Dąbrowy Górniczej podkreśla, że trzeba dbać o to by jakość naszego życia była jak najwyższa, ponieważ według niej na bezpłodność pracuje się do urodzenia, a może nawet poczęcia.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania