In vitro – nowa metoda wyboru komórki

rodzina z papieru,  jannoon028 / www.freedigitalphotos.net

Badacze z Yale School of Medicine przy współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Oksford dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie ludzkich komórek jajowych i jego składu chromosomalnego. W niedalekiej przyszłości pomoże to zrewolucjonizować leczenie bezpłodności i będzie ono dużo skuteczniejsze niż używane dziś przez lekarzy metody.

Jest ono przełomowe z tego względu, że może ono pomóc wybierać odpowiednie komórki(komórki o prawidłowej i wystarczającej ilości chromosomów) do leczenia bezpłodności, a unikać aneuploidów (komórki o niewystarczającej ilości chromosomów). Co podkreślają naukowcy – tylko kilka oocytów może wprowadzić pacjentkę w stan ciąży. Oocyty to niedojrzałe komórki jajowe uzyskane w wyniku procesu leczenia bezpłodności.

Tak ciężko jest obecnie zapłodnić pacjentkę cierpiącą na bezpłodność właśnie z tego względu, że komórek nadających się do tego procesu jest tak mało. Odkrycie naukowców z Yale i z Oksfordu to krok milowy w dziedzinie leczenia bezpłodności. Pozwoli ono dobierać te komórki, które posiadają odpowiednią ilość chromosomów, przez co szanse na potomstwo diametralnie wzrosną.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania