Który aparat zauszny wybrać? 2 rodzaje, które zmienią Twoje życie!

Ear - zdjęcie partnera

Temat aparatów słuchowych jest ostatnimi czasy bardzo gorący. Polacy coraz chętniej badają swój słuch i decydują się na leczenie ubytków. Założenie aparatu jest przedsięwzięciem poważnym, więc warto podejmować je z głową. Koniec końców specjaliści i tak nam w nim pomogą!

Nie ma co martwić się diagnozą postawioną przez protetyka słuchu. Trzeba zastosować się do jego zaleceń i wraz z nim dobrać odpowiedni aparat. Dziś możliwości jest wiele. Bardzo popularnymi urządzeniami są aparaty zauszne, na które decyduje się wiele osób nie tylko ze względu na ich małe rozmiary oraz lekkość, ale przede wszystkim mając na uwadze ich znikomą widoczność.

Chcąc pozostać obeznanymi w kwestii aparatów zausznych, warto skupić się na ich dwóch rodzajach: BTE oraz RITE. Brzmi tajemniczo? Za chwilę przestanie!

1. Aparaty zauszne BTE, czyli za uchem

Chcąc poznać pełną nazwę tego typu aparatów, musimy rozwinąć angielski skrót. BTE, a więc Behind-The-Ear, co oznacza „za uchem”. Urządzenia te zbudowane są z mikrofonu, rurki i wkładki dousznej. Ich fenomen polega na dyskretnym rozmieszczeniu poszczególnych części. Dźwięk wyłapywany przez mikrofon umieszczony za uchem dostaje się do rurki, a później „wędruje” do wkładki.

Okazuje się, że te właśnie aparaty najdłużej istnieją na rynku spośród modeli zausznych. Dzięki temu czas pozwolił na ich ulepszenia i w efekcie najwyższy stopień rozwinięcia. Formę BTE poleca się często dzieciom ze względu na wysoki stopień odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Za ciekawostkę można uznać fakt, że najnowsze modele tych aparatów są wodoodporne!

2. Aparaty zauszne typu RITE, czyli słuchawka w uchu

Rozwijając tę przedziwną nazwę z języka angielskiego, wyjdzie nam Receiver-In-The-Ear, a więc – jak już zostało wspomniane – „słuchawka w uchu”.

Aparat RITE powinien nas zainteresować, gdy wysoka dyskretność BTE nam nie wystarcza. RITE bowiem zbudowane są z cieniutkiego przewodu (który jest niemalże niezauważalny!), modułu głównego umieszczonego za uchem oraz słuchawki, która znajduje się wewnątrz ucha.

Można by powiedzieć, że jeśli chodzi o zalety produktu, to aparat RITE jest niejako połączeniem cech dodatnich aparatów zausznych, które charakteryzują się wysoką mocą, niekrótkim czasem działania oraz wysokiej jakości dźwiękiem, oraz aparatów wewnątrzkanałowych, które dodają nam pewności siebie dzięki swojemu dyskretnemu ułożeniu.

Więcej o aparatach słuchowych znajdziesz na https://audiofon.com.pl/aparaty-sluchowe

Który więc wybrać?

To już jest kwestia indywidualna – warta skonsultowania z protetykiem słuchu oraz godna przeanalizowania pod względem ekonomicznym. Jedno jest natomiast pewne – z obu modeli aparatów zausznych pacjenci są w większości zadowoleni i zwracają szczególną uwagę na dyskrecję, jaką oferują.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania