Udało się wyleczyć dziecko z HIV

 aids-hiv, jscreationzs / www.freedigitalphotos.net

Wczoraj na Konferencji dotyczącej retrowirusów i infekcji oportunistycznych w Atlancie, dr Deborah Persaud z Johns Hopkins University opisała pierwszy udokumentowany przypadek dziecka wyleczonego z HIV.

Dr Persaud wyszczególniła przypadek 2-letniego dziecka z Missisipi z wirusem HIV, u którego natychmiast po jego urodzeniu wprowadziła terapię antyretrowirusową. Po 18 miesiącach dziecko przestało przyjmować leki antyretrowirusowe, utracono możliwość obserwacji dziecka. Kiedy dziecko wróciło pod opiekę lekarzy w 23 miesiącu, pomimo przerwania leczenia na 5 miesięcy, stwierdzono, że wirus jest niewykrywalny. Następne testy potwierdziły brak HIV.

Potwierdzenie wyleczenia było możliwe dzięki dotacji przyznanej dr Persaud i dr Katherine Luzuriaga z University of Massachustetts przez Fundację do badań nad AIDS we wrześniu 2012 roku.

Wiceprezes amfAR(Fundacja do Badań nad AIDS) i dyrektor badań, Dr. Rowena Johnston powiedziała:
„Pediatra dziecięcy był świadomy pracy, jaką wykonywaliśmy i szybko zgłosił przypadek naszemu zespołowi, jak tylko mały pacjent dostał się pod jego obserwację.”

Według dr Persaud, gdy dziecko urodziło się, kompleksowe testy potwierdziły ponad wszelką wątpliwość, że zarówno matka jak i dziecko są nosicielami wirusa HIV. Dziś przy stosowaniu najbardziej wrażliwych, dostępnych środków nie ma oznak zakażenia HIV u dziecka.

Lekarze mają nadzieję, że jest to pierwsze z wielu dzieci wyleczonych z HIV w miesiącach i latach.

Źródło: http://www.amfar.org/

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania