Pacjenci wyleczeni z AIDS

aids_hiv, jscreationzs, www.freedigitalphotos.net

Najnowsza konferencja dotycząca AIDS przyniosła pocieszające informacje. Okazało się, że dwóm Amerykanom i dwunastu Francuzom udało się przeżyć z nieleczonym wirusem HIV przez 6 kolejnych lat bez jakichkolwiek postępów choroby.

Unikalnym przypadkiem jest Timothy Brown, który został oficjalnie uznany za osobę wyleczoną z AIDS. Otwiera on listę osób, która niebawem może się powiększyć o kolejne tego typu przypadki. Podczas odbywającej się w Waszyngtonie XIX Międzynarodowej Konferencji na temat AIDS ogłoszono, że u dwóch kolejnych pacjentów nie wykryto już śladów wirusa HIV. Dobrą nowinę ogłosili prelegenci z Brigham and Woman’s Hospital w Bostonie.

Naukowcy wciąż są ostrożni w ogłaszaniu całkowitego wyleczenia pacjentów. Podkreślają, że przypadki te potrzebują jeszcze prowadzenia pewnych analiz pozwalających stwierdzić, że całkowite wyleczenie miało miejsce. Timothy Brown oprócz zakażenia wirusowego cierpiał także na białaczkę. Podczas przeszczepu szpiku kostnego otrzymał także mutację genu uniemożliwiającą rozwój wirusa w komórkach. Od tego momentu był on już wolny od AIDS.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania