Lek z kurkumy może pomóc osobom po udarze.

Human_brain_in_a_vat.jpg

Lek pozyskiwany z orientalnej przyprawy – kurkumy – może wspomagać procesy naprawy tkanki nerwowej chorym po udarach mózgu – takie wnioski płynął z badań przeprowadzonych przez naukowców i przedstawionych na międzynarodowej konferencji American Heart Association.

Nowy lek ma działać na kilka kluczowych mechanizmów które chronią neurony i umożliwiają im przeżycie w warunkach niesprzyjających jakie panują po wystąpieniu udaru. Kurkuma jest jedną z podstawowych przypraw stosowanych w kuchni azjatyckiej i Bliskiego Wschodu Jej składnikiem jest kurkumina czyli polifenol wykazujący wiele aktywności i mający korzystny wpływ na nasze zdrowie. Wiele badań już dowiodło że substancja ta może w ochronny sposób oddziaływać na tkankę nerwową mózgu, zmniejszać ryzyko zapadnięcia na chorobę Alzheimera i innych typów demencji. Naukowcy z Cedars-Sinai medical Center w Los Angeles dokonał modyfikacji cząsteczki kurkuminy w chemiczny sposób, tak aby łatwiej docierała do mózgu i pobudzała wzrost neuronów. Polegało to na połączeniu kurkuminy z cykloheksylo-bisfenolem A, związkiem o działaniu eutroficznym. W ten sposób uzyskany lek o nazwie CNB-001 był podawany królikom, u których w eksperymentalny sposób wywołano udar niedokrwienny. W 5 minuty i w godzinę po zamknięciu tętnic niektórym zwierzętom wstrzyknięty został nowy lek a innym wstrzyknięto dimetylosulfotlenek mający właściwości przeciwzapalne. Po 24 godzinach zostało porównane zachowanie i sprawność królików. Okazało się że po podaniu nowego lek zwierzęta były sprawniejsze i miały lepszą kontrolę nad ruchami niż osobniki z grupy 2 leku. Dodatkowo również zwierzęta lepsze efekty uzyskiwały gdy lek im został podany w 1 godzinę po zamknięciu tętnic. Według badaczy na ludzki przelicznik są to 3 godziny. Następne testy pokazały że CNB-001 podtrzymuje aktywność 2 białek pozwalających na przeżycie neuronom pacjentów po udarach.

Są to pierwsze istotne badania pokazujące zalety kurkuminy. Zapobiega ona obumieraniu neuronów i pobudza wzrost nowych. Wyniki tych badań są obiecujące i dają nadzieje lecz jest nadal to wczesna ich faza.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Myślałem, że najlepiej

Myślałem, że najlepiej spożywać zwykłej kurkuminy ale potem dowiedziałem się że się słabo rozpuszcza w naszym organiźmie. a jednak nie, najlepiej się przyswaja suplement co o ponad 100 razy jest lepszy od esencji 95% kurkumy.

Przecież po co kupować

Przecież po co kupować średniej jakości suplementy jak można jeść samą kurkumę, najlepiej kupić świeży korzeń, który ma również olej w sobie, aby się lepiej przyswajało ;)

Czy jest ktoś w stanie

Czy jest ktoś w stanie polecić mi środek z kurkuminą który pomógłby osobie po udarze .
Jak na razie nie znalazłem nic specjalnego .

Zobacz sobie licur , mi

Zobacz sobie licur , mi pomógł w wielu różnych problemach . Jeżeli chodzi o kurkuminę to żadnego lepszego nie znajdziesz

i będzie cud jak znajdziesz

i będzie cud jak znajdziesz :) ale trzymam kciuki

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania