Marihuana może pomóc w zwalczaniu uzależnień, zaburzeń psychicznych

marihuana,  scottchan / www.freedigitalphotos.net

W przeciwieństwie do badań sugerujących, że marihuana może stanowić pierwszy krok w stronę uzależnienia, poprzez zachęcenia do skorzystania także z innych szkodliwych substancji, nowe badanie wskazuje, że jej używanie może przynieść odwrotny skutek.

Na łamach czasopisma Clinical Psychology Review badacze sugerują, że używanie marihuany ma potencjał, aby wspomóc leczenie niektórych osób z zaburzeniami związanymi z zażywaniem substancji powodujących uzależnienie od opioidów.

Co więcej, przegląd badawczy- przeprowadzony przez Zacha Walsh, profesora psychologii na University of British Columbia w Kanadzie - sugeruje, że użycie marihuany może pomóc złagodzić objawy niektórych chorób psychicznych, takich jak zespół stresu pourazowego (PTSD).

Podczas gdy marihuana lub konopie, pozostają najczęściej stosowanym nielegalnym narkotykiem w Stanach Zjednoczonych, stają się coraz częściej legalizowane w celach medycznych lub rekreacyjnych.

Jeśli chodzi o potencjał terapeutyczny leku, niektóre badania sugerują, że marihuana może pomóc w leczeniu bólu, zapaleń, napadów padaczkowych, a nawet choroby Alzheimera.

Dodatkowo, wielu pacjentów i zwolenników marihuany twierdzi, że lek ma potencjał w leczeniu problemów zdrowia psychicznego i zaburzeń związanych z używaniem różnych substancji, a nowe badanie przeprowadzone przez Walsh i zespół sugeruje, że w niektórych przypadkach osoby te mogą mieć rację.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania