Międzynarodowa konferencja na temat AIDS.

W niedziele 17 lipca w Rzymie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja na temat AIDS w której udział bierze 6 tysięcy ekspertów z całego świata. Organizatorzy konferencji mają nadzieję na otwarcie nowego rozdziału w walce z ta straszna chorobą. Konferencja będzie trwała do środy.

Jak wyjaśnia z najnowszych danych każdego dnia wirusem HIV zaraża się na całym świecie ponad 7 tysięcy osób wśród których tysiąc to dzieci. Zgodnie z ta niepokojąca statystyka do zakażenia dochodzi co 6 sekund. Na AIDS leczy się tylko połowa zakażonych osób z rozwinięta choroba. Co każda godzinę z powodu AIDS umiera 200 osób. 15 lat temu na podobnej konferencji w stolicy Kanady w Vancouver podano informacje o pojawieniu się pionierskich wtedy leków które by umożliwiały przeżycie chorym i zakażonym z nierozwiniętym jeszcze AIDS. Tegoroczne obrady w Rzymie są poświęcone po raz pierwszy głównie właśnie metodom leczenia i terapii AIDS. Nie dawno zostały ogłoszone wyniki klinicznych eksperymentów które są prowadzone od wielu lat. pokazują one iż terapia AIDS coraz lepiej sprawdza się jako właśnie sposób zapobiegania szerzenia się wirusa i choroby. Taka właśnie będzie myśl przewodnia rzymskiego posiedzenia ekspertów.

AIDS mimo iż już wiemy o jej istnieniu od parunastu lat wciąż jest problemem bardzo poważnym i nadal nie potrafimy w pełni sobie z nim poradzić. Świadczyć może o tym nawet nieświadomość ludzi o swoim zarażeniu - we Włoszech osób niewiedzących o tym że choruje jest około 30 tysięcy. '

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania