Test na HIV w domowych warunkach

aids_hiv, jscreationzs, www.freedigitalphotos.net

Amerykańska agencja ds. żywności i leków (FDA) ma podjąć decyzję co do wprowadzenie powszechnie na rynek domowego testu na HIV. Test taki byłby dostępny dla każdego, nie wymagałby recepty i byłby bardzo łatwy w użyciu(nie wymagałby nadzoru lekarza). Test o nazwie OraQuick In-Home HIV mógłby bardzo się przyczynić spowolnieniu rozprzestrzeniania się wirusa HIV odpowiedzialnego za zachorowanie na AIDS – podkreślają naukowcy z FDA.

Jest jedna rzecz, która martwi badaczy. Chodzi o dokładność wyników testu, albowiem test polegać ma na badaniu próbki śliny a jego wynik znany ma być już po zaledwie 20 minutach. Agencja postanowiła bliżej przyjrzeć się testowi dzień po tym, jak Truvada - lek, o którym pisaliśmy na łamach naszego serwisu, został zatwierdzony jako pierwszy lek dla zdrowych osób działający prewencyjnie przeciw HIV.

Eksperci ds. zdrowia publicznego w USA szacują, że około 240 000 z 1 200 000 nosicieli wirusa, nie jest świadomych zarażenia. Badanie jest głównym czynnikiem na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Im więcej osób uświadomi sobie to, że są nosicielami tym bardziej spadnie liczba zarażeń.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania