Można ograniczyć rozprzestrzenianie się HIV.

355.jpg

Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia w USA dokonali odkryć dzięki którym można będzie dokonać redukcji rozprzestrzeniania się wirusa HIV w populacji ludzkiej.

Wyniki badań z USA pokazują iż nosiciel HIV może ograniczyć ryzyko przeniesienia wirusa na inna osobę o 96% jeżeli w jak najszybszym czasie po zarażeniu zacznie przyjmować leki antyretrowirusowe. Badania nad tematem ograniczenia rozprzestrzeniania się HIV zostały już rozpoczęte w 2005 roku. Połowa uczestników badania która została niedawno zainfekowana od razu zaczęto podawać leki antywirusowe które SA stosowane w terapii „lecenia a raczej zatrzymania rozwoju HIV. Drugiej połowie badanych podawane były leki w standardowym trybie czyli dopiero gdy zostały zauważone pierwsze oznaki zakażenia wirusem. Wyniki przeprowadzone eksperymenty okazały się na Tule dobre iż naukowcy zdecydowali przerwać badania na 4 lata przed zakładanym terminem ich ukończenia i podać do wiadomość pokrzepiające wieści.

Szef UNAIDS Michel Sidibe powiedział iż amerykańskie odkrycie w istotny sposób zmienia zasady panujące w walce z HIV i pomoże przeprowadzić rewolucję w zapobieganiu zakażeniom.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania