Na czym polega rehabilitacja sportowa?

Fizjoterapia - zdjęcie partnera

Rehabilitacja sportowa to dziedzina fizjoterapii, która zajmuje się leczeniem urazów sportowych oraz ich następstw, a także przygotowywaniem sportowców do czekających ich kolejnych aktywności fizycznych. Dzięki takiej rehabilitacji szybko odzyskasz całkowitą sprawność, wrócisz do pełni formy i będziesz gotowy na nowe wyzwania.

Jak wygląda rehabilitacja sportowa?

Rehabilitacja sportowa może przybierać różne formy, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z powstałym już urazem, czy też profilaktyką. Rehabilitacja stosowana w przypadku kontuzji, takich jak skręcenia lub nadwyrężenia, obejmuje różnego rodzaju zabiegi fizykalne, między innymi laseroterapię, elektroterapię, magnetoterapię i ultradźwięki. Natomiast rehabilitacja profilaktyczna ma formę specjalnego treningu usprawniającego, którego celem jest przygotowanie sportowca do czekającego go wzmożonego wysiłku fizycznego.

Kto może skorzystać z rehabilitacji sportowej?

Rehabilitacja sportowa to propozycja dla wszystkich, którzy lubią uprawiać sport – zarówno zawodowców, jak i amatorów. Sport-Klinika chętnie przyjmie pod swoje skrzydła i postawi na nogi każdego, kto potrzebuje pomocy w powrocie do pełni sił. Program rehabilitacji jest przy tym zawsze ustalany indywidualnie, dzięki czemu jest optymalnie dostosowany do potrzeb pacjenta i uprawianej przez niego dyscypliny sportowej, a w konsekwencji – przynosi najlepsze efekty.

Dlaczego rehabilitacja sportowa jest tak ważna?

Sport z reguły jest bardzo wymagający fizycznie i wiąże się z dużym ryzykiem urazów, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej kliniki, która otoczy Cię specjalistyczną opieką, zwłaszcza po kontuzji. Sport Klinika będzie w tym przypadku doskonałym wyborem, ponieważ oferuje szereg zabiegów rehabilitacyjnych, które nie tylko regenerują organizm przed i po wysiłku fizycznym, co pomaga osiągać lepsze wyniki i zmniejsza ryzyko późniejszych kontuzji, ale też pozwalają pacjentom po urazach na dobre pozbyć się bólu i wrócić do dawnej kondycji.

Artykuł sponsorowany

Po urazie nogi i skręceniu

Po urazie nogi i skręceniu w czasie uprawinia sportu po wizycie w szpitalu to potem w rehabilitacji bardzo mi pomógł też sportowiec z Gdańska https://kcp.pl/placowka-medyczna/twoj-dobry-fizjoterapeuta-sportowy-ortopedyczny-i-neurologiczny-masazysta-fizjoterapeuta-trojmiasto/gdansk/

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania