Naturalny detoks organizmu 7 sposobów, które warto znać

Naturalny Detox organizmu - zdjęcie partnera

Oczyszczanie organizmu z toksyn to proces, który powinien być realizowany systematycznie – bez względu na to – czy cieszymy się pełnym zdrowiem czy mamy jakiekolwiek kłopoty. Wszak, toksyny do naszego organizmu dostają się każdego dnia. Obecne są bowiem: w powietrzu, wodzie, glebie oraz pożywieniu.

Detoks organizmu – 7 naturalnych sposobów, które musisz znać!

Oczyszczanie organizmu można uskuteczniać na wiele różnych sposobów. Co więcej, można to zrobić zarówno korzystając z domowych receptur, jak i sięgając po gotowe rozwiązania. Dzisiaj pragniemy przedstawić 7 popularnych, naturalnych sposobów.

Czy wszystkie z nich są rekomendowane?

1. Dieta głodówkowa

„Głodówka” to nic innego jak ograniczenie dostarczania pożywienia. Zwykle ogranicza się do popijania wody i ewentualnie – konsumpcji lekkich warzyw i owoców. To rozwiązanie skuteczne, aczkolwiek niosące za sobą ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji – np. osłabienia organizmu i/lub efektu jojo.

2. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to produkt spożywczy, któremu przypisuje się wiele właściwości pro-zdrowotnych. Może być wykorzystywana pomocniczo przy realizacji detoksu. Produkt ten pozwala nie tylko pozbyć się toksyn i pasożytów, ale także przywrócić naturalną równowagę kwasowo-zasadową.

3. Algi spiruliny i chlorelli

Świetnym sposobem na naturalny detoks organizmu mogą być również algi spiruliny i chlorelli. Oba produkty znajdują się na tzw. liście SuperFood i doskonale sobie radzą z detoksem. Zarówno spirulinę, jak i chlorellę można stosować w formie tabletek, jak i proszku.

4. Ocet jabłkowy

Sprawdzonym rozwiązaniem na eliminację toksyn i przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej jest również ocet jabłkowy. To preparat uzyskiwany podczas procesu fermentacji jabłek, którego stosowanie niesie za sobą mnóstwo korzyści. Roztwór wody i octu jabłkowego nie należy do najsmaczniejszych, ale jak przekonują konsumenci – przynosi świetne rezultaty.

5. Herbata z czystka

Czystek to roślina o szerokim spektrum działania. Wśród właściwości naparu z czystka wymienia się między innymi działanie moczopędne. Tym samym, pijąc czystek możemy liczyć na znacznie szybsze wydalenie z organizmu metali ciężkich.

6. Suplementy diety

Do naturalnych sposobów na detoks organizmu zaliczyć należy także gotowe rozwiązania – suplementy diety bazujące na naturalnych składnikach. Jednym z najpopularniejszych preparatów tego typu obecnie jest Detosil. Środek ten bazuje na dobrze znanym ostropeście. Wyczerpująca recenzja Detosil dostępna jest m.in. na łamach polskiej wersji ValleyMediCenter.

7. Wzmożona aktywność fizyczna

Doskonałym wsparciem dla walki z pasożytami i toksynami jest również aktywność fizyczna.

W szczególności rekomendujemy realizację ćwiczeń aerobowych:

  • biegania,
  • jazdy na rowerze
  • czy pływania.

Przy czym należy pamiętać, że aby trening przyniósł określone rezultaty musi być dostatecznie intensywny, długi i realizowany regularnie.

Nietrudno zauważyć, że naturalny detoks dla organizmu to połączenie zdrowego trybu życia wraz ze składnikami rekomendowanymi przez entuzjastów metod naturalnych.

Artykuł zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania