Niedobór biotyny - jak poradzić sobie z tym problemem?

Zachód słońca - zdjęcie partnera

Nieregularny tryb życia, stres, a także nieprawidłowa dieta – to trzy główne czynniki, które są odpowiedzialne za niedobór ważnych mikroelementów w naszym organizmie. Jednym z nich jest biotyna mająca wpływ na zdrowie oraz kondycję urody. Na szczęście, istnieje kilka bardzo prostych sposobów, dzięki którym można uporać się z niedoborem biotyny w organizmie.

Funkcje biotyny w naszym organizmie

Biotyna jest określana również jako witamina B7 lub H. Ma ścisły związek z budową skóry, włosów oraz paznokci. Uczestniczy w tworzeniu protrombiny, odgrywającej kluczową rolę w krzepnięciu krwi. Witamina B7 wspomaga także prawidłowe działanie tarczycy.

Niedobór tej witaminy bardzo szybko skutkuje pogorszeniem kondycji urody. Powszechnie spotykane objawy to: cienkie i łamliwe paznokcie, nadmierne wypadanie włosów, sucha i pękająca skóra z tendencją do częstych podrażnień. Powszechnym objawem jest także utrata kolorytu skóry i jej szarzenie. Dostrzegając takie problemy, warto sięgnąć po naturalne źródła biotyny lub postawić na naturalny, bardzo efektywny suplement diety, z pomocą którego szybko wyrównamy deficyty.

Jakie produkty są bogatym źródłem biotyny?

Biotynę znajdziemy zarówno w produktach odzwierzęcych, jak również roślinnych, co jest dobrą wiadomością dla wegetarian oraz wegan. Zacznijmy od produktów roślinnych. Duże ilości biotyny znajdują się zwłaszcza w szpinaku. Witaminę B7 dostarczamy do organizmu z pomidorami oraz marchwią. Prozdrowotne okażą się również przekąski, takie jak migdały czy orzechy włoskie. Z produktów mącznych – cennym źródłem jest mąka sojowa oraz ryżowa.

Witamina B7 znajduje się w dużych ilościach także w produktach odzwierzęcych, takich jak: żółtka jaj, wieprzowina, wołowina oraz drób. Największą zawartość biotyny posiada wątroba. Deficyty witaminy B7 można wyeliminować również poprzez stosowanie naturalnych suplementów diety.

Jakie korzyści oferuje suplementacja biotyny?

Biotyna ma ogromny wpływ na zdrowie oraz atrakcyjny wygląd włosów, skóry oraz paznokci. Optymalne stężenie tej witaminy opóźnia procesy starzenia i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dzięki temu, biotyna przyczynia się do zwiększenia poziomu energii na co dzień oraz do polepszenia samopoczucia. Odpowiednia suplementacja biotyny B7 ma także korzystny wpływ na stan psychiczny kobiet w ciąży. Może być jednym z kluczowych mikroelementów, potrzebnych do wyeliminowania zespołu przewlekłego zmęczenia.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania