Na co zwrócić uwagę kupując parowar?

Parowar - zdjęcie partnera

Czy wiesz, że gotowanie na parze jest najzdrowszym sposobem na przygotowanie twoich ulubionych potraw? Ten sposób obróbki pozwala na zachowanie w jedzeniu większości witamin i składników odżywczych, które w innym wypadku pozostałyby w wylewanej po gotowaniu wodzie. Jeśli chcesz, aby twoje dania były zawsze pyszne i zdrowe, a jednocześnie łatwe w przygotowaniu, koniecznie zaopatrz się w parowar!

Zalety parowaru

Parowar to nowoczesne urządzenie, które, poprzez wykorzystanie cyrkulacji pary wodnej, pozwala na jednoczesne przyrządzenie kilku niezależnych potraw. Przeciętny parowar ma pojemność od 5 aż do nawet 10 litrów, zwykle rozłożone pomiędzy 2 lub 3 osobne pojemniki. Dzięki jego wyjątkowej konstrukcji, para przenika przez każdą warstwę, jednocześnie nie mieszając ze sobą aromatów pomiędzy poszczególnymi poziomami. Pozwala to na przygotowanie w jednym urządzeniu i w tym samym czasie kilku różnych elementów posiłku!

Co prawda ta metoda obróbki termicznej wydłuża czas standardowego gotowania, ale jednocześnie jest absolutnie bezobsługowa – po umieszczeniu jedzenia na odpowiednich warstwach, ustawiamy jedynie wybrany program czy czas gotowania i możemy swobodnie zająć się czymś innym i nie martwić o to, czy coś się nam przypali w tym czasie w kuchni.

Jak wybrać najlepszy parowar?

Jak już zdecydujemy się, jakiej wielkości będzie być nasz parowar i ile warstw powinien posiadać, przychodzi czas na zdecydowanie, czego konkretnie oczekujemy od naszego urządzenia. Sam materiał, z którego będzie wykonany, nie robi zbytniej różnicy – do wyboru mamy modele plastikowe i metalowe. Oba w zupełności poradzą sobie ze standardowym obciążeniem, które nie jest duże w przypadku potraw na parze, więc nasza decyzja może przede wszystkim wynikać z indywidualnych preferencjach wizualnych.

Warto natomiast zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model ma możliwość stosowania różnych rodzajów akcesoriów. W klasycznych modelach przygotujemy praktycznie wszystkie rodzaje warzyw i mięs, jednak niektóre składniki wymagają zastosowania specjalnych pojemników. Należą do nich m.in. jajka, ryby i ryż. Co więcej, warto zwrócić uwagę, czy nasz parowar posiada osobny pojemnik na przyprawy – dzięki temu prostemu rozwiązaniu, nasze potrawy staną się jeszcze pyszniejsze i bardziej aromatyczne

Zaszalej w kuchni - niezbędnik nowoczesnego kucharza

Jeśli chcemy gotować zdrowo, a jednocześnie nie spędzać mnóstwa czasu w kuchni, parowar jest idealnym rozwiązaniem. Zapewnia on częściową automatyzację całego procesu gotowania, dzięki czemu zyskujemy czas na inne czynności, podczas gdy nasz obiad jest w trakcie przygotowywania. Do tej samej kategorii nowoczesnych udogodnień możemy zaliczyć jeszcze takie urządzenia jak kombiwar czy szynkowar – podobnie jak parowary, pozwalają na bezproblemowe przyrządzenie aromatycznych domowych posiłków.

Współcześnie zależy nam na spożywaniu zdrowych i odżywczych składników, a jednocześnie często po prostu nie mamy czasu na przygotowywanie skomplikowanych dań. Parowar zdecydowanie jest urządzeniem, które usprawni funkcjonowanie każdej kuchni, a przygotowane w nim potrawy będą zawsze pyszne i pożywne!

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania