Noszenie stanika - więcej szkody niż pożytku?

po0S73j7rD3H8Ax8nxx4GqQh4Rg337.jpg

Po 15 latach badań, ekspert Jean-Denis Rouillion z Uniwersytetu w Besancon we Francji stwierdza w swoim raporcie, że noszenie stanika powoduje więcej szkody niż pożytku- nie robi nic, aby zmniejszyć ból pleców i osłabia mięśnie, które trzymają piersi, w wyniku tego stają się obwisłe.

Rouillon mówi, że główny wniosek ze wstępnych wyników jest taki, że biustonosz jest fałszywą koniecznością.

W rozmowie z France Info (radio), profesor Rouillon powiedział:
"Medycznie, fizjologicznie, anatomicznie - piersi nie zyskują żadnych korzyści z odmówienia im grawitacji. Wręcz przeciwnie, przez biustonosz tracą na elastyczności”

Prof Rouillon używał reguły slajdów i suwmiarki (urządzenie służące do pomiaru odległości pomiędzy dwoma przeciwnymi stronami obiektu), aby dokładnie mierzyć zmiany funkcji piersi setek kobiet powyżej okresu 15 lat w Centre Hospitalier Universitaire, Besançon .

Wszystkie jego wolontariuszki były w wieku między 18 a 35 lat. Rouillon podkreślił, że choć jego badanie trwało wiele lat i obejmowało setki kobiet, to w żadnym wypadku nie twierdzi, że jego wzór jest reprezentatywny dla globalnej populacji kobiet.

Rouillon odkrył, że kobiety, które nigdy nie nosiły staników miały sutki na ogół siedem milimetrów wyżej w stosunku do swoich barków każdego roku w porównaniu do stałych użytkowniczek biustonoszów.

W rozmowie z France Info, 28-letnia kobieta nazywana Capucine, która była jedną z ochotniczek w badaniu Rouillon’a, powiedziała:
„Istnieje wiele korzyści (w byciu bez stanika): oddycham z większą łatwością, noszę się lepiej oraz mam mniejszy ból pleców.”

Rouillon ostrzega, że niektóre kobiety nie powinny zrzucać swoich biustonoszy od razu. Na przykład, kobiety w starszym wieku (45 lat lub więcej) nie będą miały żadnych korzyści z wyrzucenia biustonoszy.

W wywiadzie dla agencji Reuters powiedział:
"Ale kobieta w średnim wieku, z nadwagą, z 2,4 dzieci? Nie jestem do końca pewien, czy skorzysta z porzucenia biustonosza.”

W wywiadzie dla The Local, profesor Rouillon podkreślił:
"To są wstępne wyniki. Mała grupa 320 młodych kobiet, nie jest reprezentatywna dla całego społeczeństwa. – Które wymaga mniej więcej tak 300.000 osób"

Badania potwierdziły, zgodnie ze wstępnymi danymi, że gdy młode kobiety przestały nosić biustonosze:
• Nie było pogorszenia orientacji ich piersi
• Istniała szeroka poprawa w orientacji piersi

Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Portsmouth w Anglii wykazały, że niektóre kobiety szkodzą swoim piersiom, ponieważ noszą niewłaściwy rozmiar biustonosza.

Rouillon uznał, że kobiety noszą biustonosz z wielu powodów, oprócz nadziei na zachowanie kształtu swoich piersi i zapobieganiu ich obwisłości. Niektóre uważają je za bardziej wygodne, szczególnie te, które mieszkają daleko od równika, w okresie zimowym.

Aby te "wstępne wyniki" stały się "ostateczne", Rouillon mówi, że musi zatrudnić dużo większą grupę kobiet, oraz prowadzić dalsze badania w tym zakresie.

John Dixey, poprzedni dyrektor generalny wytwórni biustonoszy Playtex, podczas wywiadu w kanale 4 (brytyjski kanał TV) wyjaśnił:
"Nie mamy dowodów, że noszenie stanika może zapobiec obwisaniu piersi, bo pierś sama nie jest mięśniem, więc utrzymanie ich zdrowej elastyczności jest niemożliwe… Noszenie konkretnego stanika nie ma stałego wpływu na piersi... biustonosz ma dawać kształt, został tak zaprojektowany by go nadać, dlatego go nosisz."

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania