Nowy sposób na pozbycie się lęków z przeszłości

human brain, digitalart / www.freedigitalpfotos.net

Wszyscy ludzie mają jakieś przykre, czy nawet traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. Te lęki często towarzyszą nam przez całe życie i mogą być przyczynami występowania różnych fobii i napadów lęku. A gdyby istniała możliwość wykasowania tych złych chwil z pamięci...

Takiej możliwości na dzień dzisiejszy niestety nie ma, ale nie znaczy to, że nigdy nie będzie. Naukowcy ze Szwecji pracowali ostatnio nad procesem konsolidacji pamięci. Na celu mieli właśnie wymazanie z ludzkiej pamięci tych wspomnień, które są nieprzyjemne i budzą w nas lęk. Wszystko wskazuje na to, że są oni na jak najlepszej drodze do tego, aby wynaleźć na to skuteczny sposób.

Pierwsze testy na ochotnikach zostały już przeprowadzone i zakończyły się sukcesem, tzn. udało się usunąć ze wspomnień ochotników pewne wspomnienia, które wiązały się z uczuciem strachu. Metodę tą opracowano przy okazji prac nad procesami budowania się wspomnień u ludzi. Jest to być może pierwszy i duży krok w kierunku leczenia różnych fobii i lęków, których źródła często nie jesteśmy świadomi.

Źródło: biomedical.pl

ja do tej pory mam leki i

ja do tej pory mam leki i strach przed ludzmi, a to zalezy w jakim srodowisku sie zyje, straszyly rodzice nauczyciele lekarze policja sady to robi strach utrata pracy niezrozumienie przemoc w rodzinach ja jestem przykladem bo niejedno przezylam az do dnia dzisiejszego dobrze pamietam i cierpie na depresje ksiazki moge pisac jakie pieklo przechodze.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania