Systematyczne spożywanie alkoholu może przedłużyć życie!

wino.jpg

Od wielu lat bardzo często powtarza się, ze picie alkoholu jest niezdrowe, okazuje się jednak, że systematyczne spożywanie niewielkich ilości może przedłużyć życie.

Naukowcy przeprowadzili badania, które wykazały, że osoby, które stroniły od alkoholu były zdecydowanie bardziej narażone, bo aż o ok.42 % na choroby serca niż spożywający go regularnie. Przez regularne spożywanie należy w tym przypadku rozumieć wypicie ok. 2 drinków dziennie. Wyniki zostały podane na podstawie badań przeprowadzonych w latach 1986 – 2006, w których wzięło udział 1818 mężczyzn powyżej 20 roku życia, którzy przeżyli zawał. Kontrola diety i ilości spożywanego alkoholu przeprowadzana była co 4 lata. U osób spożywających regularnie alkohol, ryzyko śmierci zmniejszyło się o 14%.

Alkohol poprzez swoje działanie może pomóc w obniżeniu poziomu złego cholesterolu i podniesieniu dobrego a co za tym idzie – może pomóc w redukowaniu problemów krwi, które są odpowiedzialne za zatykanie tętnic.

Naukowcy zwracają jednak uwagę na to, że różne organizmy różnie reagują, dlatego zanim zdecydujemy się na „drinkowanie”, koniecznie powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Dodatkowo badania zostały przeprowadzone wyłącznie na mężczyznach, więc kobiety mają zupełnie inny, niższy, bezpieczny limit dziennej dawki alkoholu.

Źródło: biomedical.pl

systematyczne spożywanie

systematyczne spożywanie alkoholu może przedłużyc życie - polecam !

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania