W Polsce chorzy na HIV czują się odtrąceni

aids_hiv, jscreationzs, www.freedigitalphotos.net

Polska jest krajem wciąż niskiej świadomości na temat HIV. Pomimo licznych kampani informacyjnych - osoby seropozytywne wciąż czują się wypchnięte na margines społeczeństwa. Prawdopodobnie to niski poziom wiedzy na temat HIV jest powodem dyskryminacji nosicieli.

Z przeprowadzonego ostatnio badania, w którym udział wzięło 500 seropozytywnych Polaków wynika, że poziom ich życia w kraju jest powodem do zmartwień. Okazało się bowiem, że takie osoby przez cały czas doświadczają wspomnianej dyskryminacji nawet ze strony pracowników słóżby zdrowia, czy członków najbliższej rodziny. O stanie świadomości społecznej w naszym kraju donosi najnowszy raport Stigma Index, w którym Polska po raz pierwszy została uwzględniona.

Czego możemy dowiedzieć się z raportu? Okazuje się że jedna na 5 osób seropozytywnych padła ofiarą dyskryminacji w służbie zdrowia, co jest szokującym wynikiem z ważywszy na fakt, że to właśnie tam świadomość i wsparcie dla chorych powinno być najwyższe. Kolejne 20 procent nosicieli przyznaje, że w ciągu ostatniego roku zostali co najmniej raz wykluczeni z wydarzenia społecznego.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania