W szpitalu w Szczecinie lekarze przeprowadzili udany przeszczep płuc.

pluca(1).jpg

Jak poinformował niedawno dyrektor szpitala i szef zespołu przeprowadzającego operację prof. Tomasz Grodzki zespół lekarzy ze Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie u ubiegłym tygodniu przeczepiono po raz pierwszy z sukcesem pacjentowi płuco.

54-letnia pacjentka szpitala chorowała na skrajną rozedmę płuc i nie miała szans na wyleczenie choroby inna metodą jak przeszczep organu. Operacja trwała 2 godziny a w jej trakcie lekarze ze Szczecina zasięgali konsultacji prof. Marka Ostrowskiego który jest wojewódzkim konsultantem ds. transplantologii i lekarzami z Zabrza którzy dysponują dużym doświadczeniem w zakresie przeszczepu organów nawet w trudnych przypadkach. W Śląskim Centrum Chorób serca w Zabrzu tego typu operacje ze skutkiem pozytywnym już są przeprowadzane od 10 lat i w tym czasie udało się przeprowadzić 62 przeszczepy głównie u osób chorujących na rozedmę i zwłóknienie płuc. Tylko w roku 2011 w Zabrzu takich operacji zostało przeprowadzonych 14. Szczecin jest druga po Zabrzu placówka szpitalna w którym są przeprowadzane tak trudne operacje. 54-letnia pacjentka miała przeszczepiane prawe płuco. Od 21 grudnia przebywała na OIOM w szczecińskim szpitalu a we wtorek 27 grudnia już mogła sama o własnych siłach chodzić i mówiła iż czuje się dobrze. Lekarze dopiero po 7 dobach od zakończenia operacji poinformowali o swoim sukcesie gdyż wcześniej obawiali się iż organizm chorej może odrzucić przeszczepiony narząd.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Pan Marek Ostrowski być

Pan Marek Ostrowski być może jest dobrym lekarzem - o ile uzna, ze schorzenie i pacjent zasługują na jego uwagę. Niestety, chyba w swojej pogoni za sukcesem przestał już być człowiekiem i pacjentów traktuje tylko jako maszyny do testowania swoich umiejętności, a nie jak ludzi... Szkoda, ze na studiach medycznych nie nauczyli pana doktora uprzejmości, bo najwyraźniej nie zna takiego pojęcia...

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania