Alzheimer – przełom w leczeniu choroby

prezent_dziadek.jpg

Najnowsze badania, choć prowadzone na myszach to dają nadzieję na znaczny postęp w dziedzinie leczenia Alzheimera. Pokazało ono, że usunięcie tylko jednego enzymu powoduje 90 procentowy spadek ilości czynników powodujących tę przypadłość.

Alzheimer jest przypadłością dotyczącą głównie starszych osób. Przyczyną jej występowania jest nadmierna ilość substancji szkodliwych w mózgu. Substancjami tyli są proteiny potocznie nazywane peptydami A-beta. Istnieje pewien enzym zwany jnk3, który stymuluje proteiny odpowiedzialne za produkcję peptydu A-beta.

Naukowcy twierdzą, że prace nad tym enzymem mogą stanowić przełom w dziedzinie leczenia choroby, na którą w samych Stanach Zjednoczonych cierpi 5 mln osób. Po usunięciu enzymu jnk3 z organizmu myszy dało się zaobserwować duży spadek A-beta, co sprawiło poprawę w działaniu całego mózgu.

„U chorych myszy, ogromna ilość neuronów zaprzestała wytwarzania protein. Po usunięciu jnk3, produkcja protein osiągnęła poziom zbliżony do normalnego” – twierdzi główna inicjatorka badania Sung Ok Yoon. Wyniki przeprowadzonych badań zostały opublikowane na łamach magazynu Neuron.

Źródło: biomedical.pl

dwa razy widziałem Anioła.

dwa razy widziałem Anioła. Chodził za mną jak pies..... czy tu już się zaczyna ?
ANDRZEJ

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania