Badanie ustalające związek między efektem homofonii a poziomem kortyzolu w organizmie.

EVA_NATURA_KOMFORT_MLODEJ_1900650.jpg

Stres, mogący wynikać z fakty bycia tępionym z powodu orientacji seksualnej, może powodować w organizmie podwyższenie poziomu hormonu – kortyzolu. To z kolei może zaostrzyć objawy depresji i niepokoju psychicznego. Tego typu stwierdzenia padły w ramach pracy doktorskiej psychologa klinicznego Michaela Benibgui z Uniwersytetu Concordia w Montrealu.

Psycholog dostrzegł iż homoseksualiści mężczyźni, lesbijki czy tez osoby biseksualne, żyjące w środowisku homofonicznym, odczuwają negatywne emocje kierowane w ich stronę w stosunku do samych siebie, z powodu onieśmielenia czy też dyskryminacji i z tego powodu doświadczają zaostrzonego stresu. Stres natomiast zwiększa produkcje kortyzolu, który jest hormonem stresu. Nie wiadomo jest dokładnie co pojawia się najpierw czy wysoki poziom kortyzolu jest obecny przed uczuciem dyskryminacji , czy też to jego wysoki poziom jest właśnie efektem negatywnych zachowań społecznych wobec danej osoby. Dzięki analizom statystycznym, można zasugerować iż to podwyższenie poziomu hormonu wywołuje stres organizmu. Pokazuje to iż hormon jest związany z pojawieniem się wielu zaburzeń mentalnych i fizycznych problemach.

Odnotowywane jest również iż akceptacja środowiska osoby homoseksualnej, jest korzystna dla takiej osoby., akceptacja rodziny czy najbliższych znajomych jest dla nich bardzo ważna, jednak nie zostały przeprowadzone badania na temat spadku hormonu w takich sytuacjach.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania